Protez Saç

Alopesi denilen hastalık halk arasında saçkıran ya da kılkıran olarak da bilinir. Her insanın bağışıklık sistemi otomatik olarak dışardan gelebilecek ya da vücutta bulunan parazitlere, bakterilere ve virüslere karşı kendince bir koruma mekanizması geliştirir. Bazı stresli dönemlerde, kimi hastalık dönemlerinde ya da androjen ve testesteron gibi hormonların yoğunlukta olduğu dönemlerde savunma için harekete geçen bağışıklık sistemi, kendine ait hücrelere de yabancı muamelesi yapar ve onlara karşı da bir savaş açar. Bu hücreler aslında insan için önemlidir ancak bu sırada bağışıklık sisteminiz onlara çoktan savaş açmıştır bile. Bu açılan savaştan kıl kökleri de etkilenir ve “stokin” adı verilen, saç kayıplarına yol açan kimyasallar salgılar. Yaşanan bu reaksiyonun sonucu olarak da kıl köklerinde bozulmalar oluşur ve saç bölgesinde yer yer dökülmeler görülür. Bu oluşan hastalığa da alopesi denir. Ne zaman tekrarlayacağı beli olmayan bu hastalık sık sık yinelemesi ile bilinir ve hastaların yaşam standardını da bu durumdan dolayı epey düşürür.

Çağımızda özellikle de son yıllarda saç dökülmesi insanların önemli sorunlarından biri haline gelmiştir. Bilindiği üzere saçlarımız fiziksel olarak görsellik adına sahip olduğumuz en değerli şeylerimizin başında gelir. Günümüzde erkeklerin de kadınların da görselliklerine önem verdikleri ve bu konuda ellerinden geleni yapmaktan kaçınmadıkları düşünülürse saç problemi yaşayan birinin baş başa kaldığı durumlar da anlaşılır hale gelebilir. Gün geçmiyor ki teknoloji ile ilgili bir yenilik duymayalım. Bilim adamları sürekli insanların hayatını kolaylaştırmak için çalışırken, çeşitli sebeplerden dolayı saç dökülmesi problemi yaşayan kişileri de unutmuyorlar. Bu konuda gelinen son teknoloji olan saç protezi de bunun kanıtı olarak söylenebilir.

Saç Protezi Nedir?

Saç protezi, saç kaybı sorunu yaşayanlar için geliştirilen, saç kaybının yaşandığı bölgeye yönelik uygulanan bir işlemdir. Saç ekiminden farkları ise oldukça fazladır. Saç ekimi yaptırmak artık pek tercih edilmeyen bir yöntem olmakla birlikte, son zamanlarda talepler protez saç uygulaması üzerinde yoğunlaşmıştır.

Saç Ekimi ve Saç Protezinin Farkları

Saç ekiminde saç kaybı olan bölgeye başın saçlı bir bölgesinden saç takviyesi yapılır. Ancak her insanın her saç telinin kendine göre bir yapısı vardır. Hal böyle olunca da başın arka tarafındaki saçlar daha kalın ve serttir. O bölgeden alınıp başın ön bölgesine koyulan saçlar sert, kalın ve yapay bir görüntü oluşturur. Ama saç protezinde böyle bir sorun olmaz. Çünkü bu uygulamada saç bölgesindeki sorunlu kısım belirlenir ve yapılan birçok tetkikten sonra oraya uygun haricen saç takviyesi yapılır. Ayrıca saç ekimi sadece saç dökülme evresini tamamlamış kişilere yapılırken, saç protezinde böyle bir kriter yoktur. Her yaşta ve saç dökülmesinin her evresindeki kişilere saç protezi yapılabilir.

Aloepsi Hastalığının Nedenleri

Alopesi hastalığının nedenleri arasında genetik faktörler başta yer alır. Stresin yoğun olduğu ve psikolojiyi etkileyecek olaylar da bu hastalığa yol açar. Ayrıca anatomik olarak hücresel faktörlerden dolayı da ortaya çıkan bu hastalığın oluşmasında endokrin hormonunun düzensizliği, sinirsel sebepler de sayılabilir. Genellikle stresli dönemler yaşayan kişilerde bazı hormonların baskı oluşturmasından dolayı agresif hareket sergileyen bağışıklık sistemi kendi hücrelerine yabancılaşır ve bu hücrelere karşı hareket etmeye başlar. Bu olayın sonucu olarak da vücuttaki kıl kökleri bir kimyasal madde salgılar. Bu madde de saç dökülmesine yol açar. Yani alopesi hastalığının genel nedenlerini bir kez daha sıralamamız gerekirse, genetik faktörler, stresin yoğun olduğu dönemlerde vücutta ortaya çıkan reaksiyonlar, hormon düzensizlikleri, sinirsel faktörler olarak sıralayabiliriz. Ancak tüm bu saydığımız sebeplere rağmen alopesi hastalığının tam nedeni yine de bilinmemektedir. Ancak neden bilinmeyen bu hastalığın tek çözüm yolunun medikal saç uygulaması olduğunu sizlere net bir şekilde söylemek mümkündür.

Alopesi Hastalığına Çözüm

Vücudun salgıladığı bir kimyasal olan stokin maddesi sebebiyle ortaya çıkan bir hastalık olan alopesi için en etkili çözüm medikal saçtır. Son zamanlarda saç problemleri için kullanılan en etkili ve profesyonel yöntem medikal saç tekniğidir. Ayrıca bu sistem en modern ve seçkin yöntem olarak da bilinmektedir ve konu hakkında otorite olan kişilerden tam not almayı başarmıştır. Alopesi esasında dermatologlarca bir deri hastalığı olarak tanımlanır. Kendi içerisinde üç ayrı çeşide ayrılan bu hastalık, hastaların medikal saç tekniği yaptırması sonucu çözüme ulaşmaktadır.

Alopesi Çeşitleri Nelerdir?

Alopesi Areata:

Saç derisinde meydana gelen dairesel saç dökülmeleri şeklinde ortaya çıkar. Erkeklerde bazen sadece saç derisindeki dökülmelerle kalmayıp aynı sorun sakal bölgesinde de görülür. Tek bir dairesel bölge olarak ortaya çıkacağı gibi, birkaç bölgede de bu tarz dökülmelere rastlanabilir.

Alopes Totalis:

Saç derisindeki saçların hemen hemen hepsinin dökülmesi ile ortaya çıkan deri hastalığıdır. Saç derisi haricinde sakal bölgesinde, kaşlarda ve kirpiklerde de görüldüğü durumlar vardır.

Alopesi Universalis:

İnsanın tüm vücudundaki bütün kıl köklerinin hasarlı bir şekilde olması ve tüm vücuttaki kılların dökülmesi şeklinde ortaya çıkar. Dünya üzerinde çok az rastlanır olmasına rağmen, bu hastalığa yakalanan kişileri çok zorlu bir süreç beklemektedir. Dünyaca ünlü futbol hakemi Pierluigi Collina bu hastalıktan muzdariptir.

Alopesi İçin Diğer Çözüm Yöntemleri işe Yarar mı?

Saçı dökülen kişiler için üretilen dermatolojik birçok ürün vardır. Bunların başında çeşitli markaların ürettiği losyonlar ya da tedavi edici özelliğe sahip kremler sayılabilir. Ancak bu tip ürünlerin hiçbiri alopesi hastalığı için faydalı değildir. Bu hastalık için söylenebilecek tek çözüm yolu medikal saç yöntemidir. Medikal saç yöntemi alopesi hastalığına yakalanan kişiler için hayat kurtarıcı niteliktedir. Çünkü bu hastalar bedenlerindeki bu olumsuz değişiklikten dolayı çok büyük psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Hayatlarını neredeyse bu hastalık yüzünden bitmiş olarak gören pek çok sayıda kişi medikal saç yöntemi sayesinde tekrar hayatla barışmıştır.

Bizi Tercih Etmek İsterseniz…

Biz de New Hair olarak alopesi hastalarına medikal saç uygulaması konusunda yardımcı olmaktayız. Bizi tercih ettiğiniz ya da bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, uzman kadromuzdan bir deri hastalığı olan alopesi hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenebilir ve bu hastalığın tek çözüm yolu olan medikal saç hakkında da çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 2000 senesinden beri pek çok kişiye saç dökülmesi konusunda yardımcı olmuş ve saç problemlerini çözmüş olmaktan guru duyduğumuz gibi size de çözüm üretmekten mutluluk duyacağız. Bünyemizde çalışan uzman kadromuz konusunda profesyonel kişilerden oluşmuştur. Firma olarak müşteri sorununa tam odaklı çalışarak yine hata memnuniyetini daima ön planda tutmayı amaç belirlemememiz sayesinde başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Diğer tüm saç problemi problemi yaşayan kişilere çözümler ürettiğimiz, sorunlarını çözdüğümüz gibi alopesi hastalarına da en profesyonel şekilde gerçekleştirdiğimiz medikal saç uygulamamızla hizmet vermekteyiz. İddia ettiğimiz şekilde kaliteli ve uzman çalışma arkadaşlarımız sizlerin yapılan işlem ve uygulamalardan memnun olmanız ve hayatınızın bundan sonraki döneminde saç problemini kafanızdan silip atmış şekilde yaşamanız için çalışmaktan zevk duyarlar.

 

Kemoterapi Tedavisinde Dökülen Saçlara Protez Saç ile Çözüm

Kemoterapi tedavisi sırasında rastlanan ve olasılığı çok yüksek yan etkilerdendir saç dökülmesi. Kemoterapi tedavisinde saç dökülmesi tamamen kullanılan ilacın türüne ve tedavi planlamasına bağlıdır. Uygulanacak ilacın dozu ve kullanım miktarı saç dökülmesinde etkilidir. Kemoterapi tedavisinde saç dökülmesi ilaçların verdiği yan etkiler olması sebebi ile geçici bir durumdur. İlaç kullandığınız sürece dökülme tekrar eder ancak kemoterapi tedavisi bittikten çok kısa süre saç geri gelir. Kemoterapi tedavisinden sonraki 2. ay saç normal çıkmaya başlar ve uzama gözlenir. İlk çıkan saçlar çok ince tüy görünümdedir. Bu sebeple ilk gelen saçın tekrar sıfırlanması tavsiye edilir. Kemoterapi tedavisi gören  kişilerin morallerini yüksek tutmak ve tedaviye olumlu etkiler katmak amacı ile bu dönemlerinde saç dökülmelerine karşı alınabilecek önlemler arasında  klasik olarak peruk, bone ya da bandanalar yer almıştır. Ancak bu tür çözümler bazen kişi için eziyete dönüşebiliyor. Peruk takmak, kişinin hassas olan saç derisinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş yapabilir, bunun yanı sıra kişi kendini rahatsız hissedebilir. Peruğun kafada kayma, ağırlık yapma  ve doğal görünmeme hissiyatı vermesi kişinin kendini daha kötü hissetmesine yol açabilir. Kemoterapi tedavisinde saç dökülme ihtimali ortaya çıktığı anda bu soruna protez saç ile çözüm bulabilirsiniz.

Bireylerin kendilerine olan özgüvenlerinin en önemli kaynaklarından biri de dış görünüştür. İnsan vücudunda ilk dikkat çeken yer kişinin yüzü olduğundan, saçlarımız görünüşümüz açısından çok önemlidir.
Özellikle saç dökülmesiyle gelen, kişinin yaşına uygun olmayan görünüm çok ciddi özgüven eksikliği sorununu beraberinde getirmektedir. Diğer yöntemler incelendiğinde kişinin saç yapısı ve saç kaybedilen bölgenin özelliklerini araştırmak ve saptamak, kişiye özel bir uygulama olduğundan 2-3 aylık bir araştırma ve bekleme süreci gerektirmektedir. Saç protezi ise çok daha tatminkar ve yoğun bir görüntü sağlamaktadır.Saç protezi sayesinde adım adım saçlanarak çevrenizin de dikkatini üzerinize çekmeden yeni görüntünüze rahatlıkla ve hızlıca alışacaksınız. Sektördeki tecrübemiz ve profesyonel hizmetimizden ne kadar memnun kalacağınızı görmek için mutlaka ücretsiz randevu alınız. 

Protez saç artık ülkemizde de yaygınlaşmakta olup firmamız bu konudaki en etkin ve başarılı çözümleri üretmektedir. Saç protezinin kişilerin özgüvenini yükseltmek açısından çok önemli olmasının yanı sıra saç protezi, saç ekimine kıyasla uygulama açısından da daha kolay bir tekniktir. Bu sistemde sadece sorunlu bölge saptanarak uygulama yapılmaktadır. Kişi günlük faaliyetlerini kolay bir şekilde yerine getirebildiği gibi saç ekiminde yaşanan acıyı ve ağrıyı çekmeyecektir. 25-30 yaş aralığı saç dökülmesinin en sık görüldüğü yaşlardır. Bu yaşlar aralığında yapılan saç ekimleri, dökülme devam edeceğinden dolayı beklenen sonuçları vermeyebilir. Saç protezi bu durumda imdadımıza yetişen en kesin çözümdür. En önemlisi saç protezi 7 den 70 e herkese uygulanabilen etkileyici, kesin ve ağrısız bir çözümdür. Kişinin kendisini daha iyi ve daha emin hissedebilmesi için hayatımızda sağlıklı saçın çok önemli rolü bulunmaktadır. Maalesef yaşa uygun olmayan görünüm, saç dökülmesi ile ortaya çıkarak insan hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu durum kişinin kendine olan güven ve sevgisini azaltıp, kişiler arası ilişkilerden uzaklaştırarak çoğu zaman asosyal bir insana dönüştüren en önemli sebeplerden biridir.

Bizimle saçlarınıza yeniden kavuşmak... Dış görünüşünüz, özgüveniniz açısından hayatınızda çok büyük rol oynamaktadır. Saç dökülmesi, kişinin hayat standartlarını son derece kötü etkileyip psikolojik olarak çok ciddi çöküntülere sebebiyet verebilir. Böyle anlarda saç protezi kişinin beklentilerine tam olarak karşılık vermektedir. Saç protezi sonrası elde edilen saç yoğunluğu, görünüş ve tabii ki aynı zamanda stil olarak ta bireyi tatmin edecektir. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan ve alternatif saç stillerini seven insanlar için saç ekimi tatmin edici bir sonuç vermemektedir. Saç ekimi uygulamasında istenen saç yoğunluğu bulunamazken, saç protezinde böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamaktayız. Saç protezi yaptırılırken dikkatli ve seçici davranılmalıdır aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Enjekte sistemde, saç derisiyle saç arasındaki uyum önemli bir veridir. Protez Saç uygulamaları size kesin sonuç ve sınırsız saç yoğunluğu imkanı sağlayarak, etkileyici bir görüntüye sahip olmanızı ve geri kalan hayatınızı daha tatminkar yaşamanızı sağlamaktadır. Protez Saç Sistemleri, tıbbi müdahale gerektirmeden istenilen sonuca ulaşabileceğiniz en güvenilir saçlandırma tekniklerin birisidir. Saçları dökülmüş seyrekleşmiş veya incelmiş kişilerin başvurduğu en profesyonel yöntem olan Protez Saç uygulamasını, herkes yaptırabilir. “Enjekte Sistem”  önce kişinin saç yapısı ve kaybedilen bölge tespiti yapılır ve sonrasında yapılacak uygulama kişiye özel olacağından minimum 2-3 ay beklenilecektir ve kişinin planlarını ona göre yapması gerekecektir. Merkezimizde sadece en iyisini isteyenler için Protez Saç Sistemleri yapılmaktadır. Türkiye’nin en profesyonel ekibinin çalışmasını yaptığı Protez Saç Sistemleri ile adım adım kellikten kurtulacaksınız. Sıradan Protez Saç tekniği ile yapılan standart uygulamalardaki birden bire yoğun bir saça hem kendinizin hem de çevrenizin alışması biraz zaman alacaktır. Doğrusu da bu değildir. Meraklı bakışlar ve kapalı sorular karşınıza çıkacaktır. Belki de bu görüntüden memnun kalmayarak sıradan Protez Saçı çıkartmak zorunda kalarak kullanmak istemeyebilirsiniz. Böyle uygulamalarda genellikle ön taraftaki saç çizgisinin kötü görüntüsü ve yoğun olması gözleri rahatsız eder. Bizim uyguladığımız estetik bir doğallığa sahip Protez Saçları, diğer ürünlerle gönül rahatlığıyla karşılaştırabilir, kararınızı verebilirsiniz. Sektördeki bilgimiz ve tecrübemizle ortaya çıkan “Türkiye’nin en doğal Protez Saç uygulaması” ile karşılaşan herkesin kullanabilmesi en büyük hedefimizdir. Sizde saç sorunlarınıza kalıcı bir çözüm arıyorsanız, aynı deneyimi yaşamış insanlarla yüz yüze tanışmanız, merkezimizde yapılan Protez Saçın diğerlerinden ne kadar ayrı bir sistem olduğunun farkına varmanız için ilk fırsatta randevu alınız.

Neden Protez Saç ?

Protez Saç ülkemizde hızla yaygınlaşmakta olan bir sistemdir. Firmamız, çağımızın sorunlarına en ideolojik ve bilimsel çözümler üretmeye devam etmektedir. Mutlu müşterilerimizi görmek için ofislerimize gelebilir, ürünlerimizi deneyebilirsiniz. Protez saç konusunda en kaliteli hizmeti veren firmamız, en doğal protez saç çözümlerini size sunuyor. Tamamen doğal, belli olmayan protez saç sistemi ile tüm müşterilerimize memnuniyet garantisi veriyor. Saçımız fiziksel görüntümüzün en önemli tamamlayıcısıdır. Aynı zamanda güzel bir görünümün en önemli parçasıdır. Görüntünün yanı sıra sağladığı özgüven sayesinde bireyin sosyal çevresindeki ilişkileri üzerinde olumlu etkileri vardır. Zaman içerisinde çeşitli sebeplerden ötürü saç kayıpları yaşayıp, görsel değişime maruz kalan bireyler önlem almak için birçok yola başvurabilirler. Saç ekimi bu süreçte bireylerde ilk akla gelen seçenek olmuştur. Ancak saç ekiminde istenilen başarının sağlanamaması ve ekimde yaşanılan sıkıntılar nedeniyle çoğu kişi alternatif sistemlerin arayışı içerisine girmiştir. İşte bu noktada devreye saç protezi girmiştir.

Saç Protezi NEDİR ?

Çeşitli yapışkanlar yardımıyla kafaya sabitlenen harici bir saçtır. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen, kişinin seyrek veya saç kaybı yaşadığı alan tespiti yapılarak ölçülendirilen bir uygulamadır. Saç protezi herhangi bir kısıtlama olmaksızın bireyin günlük faaliyetlerini dilediğince yerine getirebileceği, doğal insan saçından tasarlanan, kullanımı son derecede kolay ve sağlıklı bir uygulamadır. 

Neden Saç Protezini Saç ekimine tercih etmeliyiz ?

Başlıca sebepler 

  • Saç ekiminde yaşanan operatif ağrılar, şişkinlikler, uzun vadeli bekleyişler ve istenmeyen sonuç riski gibi kavramlar söz konusu değildir. Cerrahi bir müdahale söz konusu olmadığı için Saç Protezisistemleri ortalama 2,5-3 ay süre zarfı içinde kişiye yepyeni bir görüntüye sahip olma fırsatı sunar.
  • Saç ekiminin gerçekleşebilmesi için saç dökülme evresinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Ekim yapılan kişinin saç dökülmesi devam ederse görüntü itibariyle saçlar eskisinden daha kötü bir hâl alacaktır. Saç dökülme evreleriyle ilgili belirli bir yaş olmamasına rağmen erkeklerde 20-35 yaş arası dökülmenin en fazla hissedildiği zamandır. Cerrahi bir müdahale bu yaş aralığında söz konusu olmamalıdır. Saç Protezisistemlerinde herhangi bir yaş kavramı söz konusu değildir. Kişisel bakımına özen gösteren herkes bu saçları rahatlıkla kullanabilir.

  • İnsanlarda her bir saç telinin kendine özgü bir dokusu vardır. Ön tarafta bulunan saçlar daha yumuşak ve narin yapıya sahiptir. Oysa başın arkasındaki saç çok daha serttir. Bu nedenle saç ekiminde arka veya yanlardan alınarak ön bölgelere ekilen saçlar, öndeki doğal saç yapısının niteliğine sahip olandır. Sadece saç dökülmesi değil çeşitli rahatsızlıklar içinde protez saç çok iyi bir çözümdür. Örneğin alopezi ya da halk arasındaki adıyla kellik kanser sonrası kemoterapilerden ötürü görülen dökülmeler ya da Trichotillomania...

Protez saç video bölümümüze hoş geldiniz.

Protez saç videolarını yayımlama nedenimiz yapılan işlerimizin bizi refere ediyor olmasıdır. Kalitenin sürekliliği New Hair ailesi olarak kalite politikasının başında gelmektedir.

Kalite ve güveni birleştiren firmamız verdiği hizmetlerle de sektöründe ilgi çekmektedir.