Protez Saç

Mevcut saç görüntüsünden memnun olmayan, kafa derisinde bölgesel ya da tam saç kaybı yaşayan, sağlık sorunları sonucunda saç kaybı yaşayan her yaş grubundaki kişiye yapılabilir. Ancak estetik bir ürün olduğu için akli bilinci yerinde olmayıp veya kişisel bakımına özen göstermeyen kişilere yapılması uygun değildir.

Günümüzde kelliğe karşı birçok yöntem uygulanmaktadır. Protez saç ve Saç ekimi ve bu yöntemlerin içindeki en başarılı olanlarıdır. Saç ekimi; kişinin ense ve yan bölgelerinden alınan saçlar ile dökülmüş bölgelere transfer yapılan bir cerrahi uygulamadır. Saç ekiminin başarılı olabilmesi için öncelikle kişinin saç dökülme evresinden uzaklaşması gerekmektedir (18-35 yaş arasında olanların saç dökülme riski devam edeceği için bu yaş aralığında olan kişilere saç ekimi önerilmez) Ekilecek bölge çıplağa yakın seyreklikte olup, alanın çok geniş olmaması gerekmektedir.(En fazla bir avuç içi kadar genişlik olmalıdır) Ekildikten sonra saçlar seyrek olacağı için saçı seven insanların tercih ettiği bir yöntem değildir. Protez saçta ise istenilen saç yoğunluğu beklentilere %100 sonuç vereceği gibi, herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Dökülmüş alan ister ufak bir daire büyüklüğünde, ister hiç saçı kalmayan 7’den 70’e herkesin kullanabileceği en başarılı yöntemdir.

Mevcut saç yapınız ve yukarıdaki kıstasları baz alarak Protez Saç mı, Saç Ekimi mi? Kararı siz verin…

Sadece yapmanız gereken, yeni saçlarınıza nasıl model vereceğiniz üzerinde çalışma yapmanızdır. Seyrek veya saçsız bölgeleri tamamlayacak protez saçın, yüksek kalitede olan insan saçlarından imal edilenleri tercih etmeniz, keyif alacağınız bir kullanımın başlangıcı olacaktır. Çünkü yüksek kalitede imal edilen saç protezleri, cilde dost materyallerden üretildiği gibi gözenekli ve çok ince materyal olarak imal edildiğinden size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Saçınıza sert kuaför fırçaları ile fön çekilmemesi, aşırı sıcak maşa veya fönleri kullanmamanız yeterli olacaktır. 

Günlük hayatınızda ne yapıyorsanız duş, spor,  yüzme ve fön çekme gibi her türlü aktiviteye kısıtlama olmaksızın devam edeceksiniz. Protez saç kullanımından keyif almak için kişisel bakım sürecinizi uzatmayıp, uzmanlarımızın vermiş olduğu bakım periyotlarını aksatmamanız çok önemlidir. Dilerseniz bakım periyotlarını kendiniz yapabilir, dilerseniz merkezlerimize gelerek kuaförlük hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.  

Normal saç dökülmelerinde, Kemoterapi ve Radyoterapi sonucu oluşan saç kayıplarında, Alopesi hastalıklarında, Liken hastalıklarında, Pelat, Trikotillomani gibi Saç koparma hastalıklarında hastaya hem moral, hem de güven verdiği için Bay-Bayan-Çocuk tüm saç kayıplarında kullanılmaktadır.