Saçlarınız dökülmeye başladı, dökülüyor, döküldü yada döküleceğini hissediyorsunuz. Bir önlem almak veya kendinizi daha iyi hissetmek mi istiyorsunuz? Nereden başlayacaksınız bilmiyor veya güvenemiyorsunuz!!! Hem daha gür ve hem de daha sağlıklı saçlara kavuşmak için çözümlere beraber göz atalım.

Saçlarınız dökülmeye yeni başladıysa; hayatınızda son zamanlarda yanlış giden bir şeyler var demektir. Bir de aileden dolayı potansiyel kel adayıysanız, kellik süreci başladı ve bu aşamada yapacaklarınızın saçlarınızın kaderini belirleyeceğini kesinlikle unutmamalısınız.

Son zamanlarda yapmış olduğunuz saçınızın dökülmesini tetikleyecek, deri yağlanmanızı arttıracak her ne varsa normale veya eski ortamınıza geri dönmeniz gereklidir. Mesela yeme içme alışkanlığınız değiştiyse, yeni bir iş ortamında saçlı deriniz çok yağlanıyorsa, her zamanki kullandığınız şampuanınızı değiştirdiyseniz daha önceleri ne yapıyor veya ne yapmıyorsanız geriye dönüş yapmalısınız.

Artık kullandığınız şampuan size fayda etmiyorsa, ilk olarak Dermatoloğa başvurmalısınız. Saçlı deri ve saç yapınıza göre kullanmanız gereken ürünleri tavsiye edebilecek en tecrübeli kişiler olduğunu unutmayıp sakın başka adreslere sapmayınız.

Saçlarınız dökülmeye devam ediyor; her geçen gün gözle görülür hacimsizlik ve seyrelme hissediyorsanız artık geriye dönülmesi zor bir yoldasınız. Çünkü dökülen saçları tekrardan kazanmak için sadece 3 şansınız var.

1.Aşamada, saç çıkartıcı losyonlar veya tabletler ile var olan saçınızı korumaya çalışabilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanarak, ilk başlarda dökülme devam etse de zamanla duracak, kullanıldığı süreç zarfında size sonuç verecektir. Zamanla bu tür ürünlere vücudun bağışıklık göstererek etkisini azaltacağı, bırakıldığında ise saçların eskisinden daha hızlı bir dökülme sürecine girileceği unutulmamalıdır. Bu tercihte, ekstra saçlanma şansınız olmayacağı gibi seyrek ve hacimsiz görüntü devam edecektir.

2.Aşamada, saç ekimi için en tehlikeli süreç olduğunu bilmelisiniz. Saç dökülmesinin önüne geçilmeden yapılan saç ekimi maalesef çok sağlıklı olmamaktadır. Saç ekimi yapılan saçlar yerinde kalacağından, var olan saçların dökülme ihtimalini unutmayınız. Bu süreçte yapılan saç ekimi hiçte iç açıcı olmayıp, hem cebiniz hem de saç sağlığınız için uzak durmanız gereken bir işlemden ileriye gitmeyecektir. İlerleyen yıllarda gelişecek teknolojiyle daha da iyi sonuç alacakken şimdiden sermayenizi harcamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü saç alınan yerde bir daha saç çıkmaz. Ona göre karar verin!

NOT: Saç ekimi yapılacak bölgenin çıplağa yakın veya çok seyrek olması, EN ÖNEMLİSİDE saç dökülmesinin devam etmemesi gerekmektedir.

Peki Ne Yapmalı?

Bu aşamada saçı seven her insanın yaptığı gibi, adını veremeyeceğimiz o kadar şan ve şöhret içinde olan ünlülerin tercih ettiği Protez Saç Sistemlerinin en “SANATSAL” ve en “PROFESYONEL” çalışması olan ENJEKTE SİSTEM ile sizlerin de artık fotoğraflardaki örnekler gibi daha sağlıklı daha gür saçlara kavuşma imkanınız var.

Saç Sorunlarına Muhteşem Çözümler
Yapmanız gereken sadece; en kısa sürede randevu almanız ve bir an önce yeni yüzünüze hazır olmanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap