Kemoterapi kanser tedavisi sırasında rastlanan ve olasılığı çok yüksek yan etkilerdendir saç dökülmesidir. Kemoterapide saç dökülmesi tamamen kullanılan ilacın türüne ve tedavi planlamasına bağlıdır. Uygulanacak ilacın dozu ve kullanım miktarı saç dökülmesinde etkilidir.

Kemoterapide saç dökülmesi ilaçların verdiği yan etkiler olması sebebi ile geçici bir durumdur. İlaç kullandığınız sürece dökülme tekrar eder ancak kemoterapi bittikten çok kısa süre saç geri gelir. Kemoterapi tedavisinden sonraki 2. ay saç normal çıkmaya başlar ve uzama gözlenir. İlk çıkan saçlar çok ince tüy görünümdedir. Bu sebeple ilk gelen saçın tekrar sıfırlanması tavsiye edilir. Kemoterapi tedavisi gören  kişilerin morallerini yüksek tutmak ve tedaviye olumlu etkiler katmak amacı ile bu dönemlerinde saç dökülmelerine karşı alınabilecek önlemler arasında  klasik olarak peruk, bone ya da bandanalar yer almıştır. Ancak bu tür çözümler bazen kişi için eziyete dönüşebiliyor. Peruk takmak, kişinin hassas olan saç derisinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş yapabilir, bunun yanı sıra kişi kendini rahatsız hissedebilir. Peruğun kafada kayma, ağırlık yapma  ve doğal görünmeme hissiyatı vermesi kişinin kendini daha kötü hissetmesine yol açabilir. Kemoterapi tedavisinde saç dökülme ihtimali ortaya çıktığı anda bu soruna protez saç ile çözüm bulabilirsiniz.

Kemoterapi sonrası dönemde nasıl yardımcı olunur ?

Kemoterapide saç dökülmesi aşamasında saç protezi kullanmak sizin için güzel, kolay ve sağlıklı bir karar olacaktır. Newhair saç protezleri kullanmanız halinde kolaylıkla duş alabilir, denize girebilir hatta saçlarınıza fön çektirebilirsiniz. Uzman ekibimizle yapacağınız görüşme neticesinde saç yapınız, istediğiniz uzunluk ve renk tespiti ile size özel protez saç üretilir. Saç protezi için en uygun zaman kemoterapide saç dökülmesi ihtimalinin doktorunuz tarafından bildirilmesidir. New Hair size bu dönemde ihtiyacınız olan moral desteğini sağlamak için dökülen saçlarınızın yerine yeni doğal görünümlü saçlar veriyor. Protez saç ile tedavi aşamasındaki kişi için kendini mutlu hissetmek, özel ve sosyal hayatını sürdürebilmek bu süreçte önemlidir. Nasıl göründüğü kişi için her zaman önemliyken, kemoterapi tedavisinde bu durum daha çok hassas bir durum kazanır. Bazı kişiler bu süreçte psikolojik destek alırlar. Özgüven sorunu yaşarlar. Saçlar herkes için önemlidir. Kadın veya erkek fark etmez aslında. Merkezimizde uygulanan protez saç sisteminde, tıbbi herhangi bir müdahaleye gerek duymadan mükemmel sonuca ulaşılan bir saçlandırma uygulanır. Bu uygulama ile dökülen, seyrelen, incelen ve kötü görünen saç şekline sahip olan kişiler çok doğal ve  rahat kullanılan protez saçlar ile kendilerini çok daha iyi hissederler.

Protez saç uygulamasında hiçbir cerrahi müdahale bulunmaması  kemoterapi tedavisi için önemlidir. Saç kaybı yaşayan kişi sorun olan bölgesinde gerekli tetkiklerin yapılması sonrası başlanan saçlandırma yöntemidir. Bu uygulama  yaklaşık 2-3 ay sürer. Bu süre içinde  işlemi yaptıran kişinin hayatında hiçbir değişiklik ya da özel durum ortaya çıkmaz, kişi istediği gibi hayatına devam eder. Uygulamanın en güzel ve avantajlı taraflarından biridir. Sadece işlemin uygulanacağı zamanı belirlemeniz yeterli olacaktır. 

Kemoterapide saç dökülmesi

Kemoterapide Saç Dökülmesi Çözümü; Protez Saç

Kişilerin fiziksel görünümlerinin en önemli parçalarıdır saçları . Kadınlarda ya da erkeklerde zaman içinde  yaşanan saç kayıpları kişinin  sosyal çevresi ile ilişkilerini  etkiler, içine kapanmasına sebep olur  giderek sosyallikten uzaklaşıp, toplumdan uzaklaşmasına, insanlarla iletişimi kopartmasına  varan sorunlara yol açar. Saç kayıplarına çözüm bulunması   bu sorunla karşılaşmış  insanların hayatını önemli ölçüde etkiler. Kişilerin bu yöndeki  ihtiyaçlarını anlayan  teknoloji geliştiricileri de her geçen gün yepyeni yöntemler sunuyor. 

Protez Saç Tercih Nedenleri;

Saç ekimindeki  işlemin kemoterapi  tedavisi  gören kişiler için uygun olmaması, uygulama devam ettiği zaman içinde kişinin yaşadığı ağrılar, sıkıntılar ve bu kadar uzun süren bir işlemin sonucunda da kesin çözüm garantisi verilmemesi  saç protezinin tercih edilmesinin sebeplerindendir. Saç protezi, saç ekiminin aksine 2-3 ay gibi bir sürede size yepyeni bir görüntü ile doğal ve yoğun saç garantisini vermektedir. Aynı zamanda  saç ekimi yapılabilmesi için saçların tamamen dökülmüş olması yani saç dökülmesinin devam etmiyor olması gibi bir gereklilik bulunur. Saçı tamamen dökülmemiş  kişiler saç ekimi yaptırmamalıdırlar. Çünkü bir yandan ekim işlemi sürerken bir yandan da saç dökülmesi devam edeceğinden dolayı beklenenden çok daha kötü görüntüler ortaya çıkabilir. Bunun göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu nedenden  dolayı saç ekimi işlemlerinde erkeklerin en çok saç kaybı yaşadıkları yaşlar (20 – 35) edilmemektedir. Saç protezinde ise asla  yaş aralığı yoktur. Kaç yaşında olursanız olun istediğiniz zaman bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda kişinin istekleri doğrultusunda istenilen modelde, uzunlukta ve yoğunlukta uygulama yapılabilmektedir. Bu nedenden dolayı da kişisel bakımına özen gösteren  herkes yaşını düşünmeden saç protezi yaptırabilir.

Neden New Hair?

Saç dökülmesi sorunu olan  kişilere birçok farklı yöntemler sunan New Hair, protez saç konusunda iddia sahibidir. Bu yöntem kesin ve memnun edici sonuçlar verdiğinden ötürü yaptıran kişiler bu sorundan hayat boyu kurtulur, gür ve yoğun saçlara sahip olur. Firmamız ve bünyemizde çalışan tüm uzman ekibimiz ile birlikte öncelikle kişilerin memnuniyetini esas alarak çalışmalar yapmamızdan  dolayı, şimdiye kadar bizi tercih eden kimsenin bize güvenini boşa çıkartmamış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Diğer tüm yöntemlerde  olduğu gibi, protez saç uygulamamızda en mükemmeli isteyen kişiler için iş başında olmaya devam ediyoruz. Tercih edilmemizin en büyük sebebi ekibimizdeki herkesin alanında uzman ve işini seven kişiler olmasıdır. Övünerek belirtmeliyiz ki; bizi tercih etmeniz halinde  kendinizi Ülkemizin  en profesyonel ekibinin ellerine bırakmış olacaksınız.

Saçlarımız bizim için önemlidir. Gerek fiziki  görüntü  gerekse karakteristik özellikler olarak herkesin kendine has bir tarzı bulunur. İnsanlar için  fiziki  görünüşlerindeki tarzlarını belirlerken saçlar her zaman ön plandadır. Kişinin saç yapısı ve biçimi  belki de hayatı boyunca sahip olacağı tarzı belirleyebilir. Örneğin  sağlıklı olmayan  ve şekil almayan saçlar kimileri  için çok önemli bir sorundur. Kendilerine bunu dert eden insanların  sayısı oldukça fazladır. Tam tersini düşündüğümüzde ise, saçları sağlıklı olan ve istediği her şekli verebilen kişi günlük hayatta kendisi ile  barışık ve dolayısı ile de  mutludur. Saç problemi bazı kişileri hayattan uzaklaştırabilir, insanlarla iletişimini bitme noktasına getirebilir. Maalesef ki saç dökülmesi ve kellik çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir.  Bunu yaşayan ya da bu durumla karşı karşıya  olan kişinin hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir. Kişi psikolojik bunalım içine girebilir  ve büyük buhran yaşar. Her hastalık için sürekli çözüm üretmek amacı ile  çalışan uzmanlar bu konuda da bu problemi yaşayanlara sürekli yenilikler sunuyorlar. Saç kayıpları için tıbbi yöntemler olmakla beraber saç protezi gibi cerrahi ve tıbbi müdahaleye gerek duyulmayan  yöntemler de teknolojinin gereklerinden biri olarak sunulmuştur.

Protez Saçta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez saç yöntemleri uzun zaman önce keşfedilmesine rağmen son dönemlerde popülerlik kazandı. Ancak bu kadar popüler olması, bu işlemi yapan herkesin  bu  konuda başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Özellikle saç protezi işlemini yapacak kişilerin üst düzey bilgi, donanım ve tecrübeye sahip olması gerekir. Bu kriterlere sahip olmayan kişilerin ve firmaların yapmış olduğu işlemler yaptıran kişileri bazen  daha da mutsuz etmekte ve  maddi kayıplarına yol açmakta.

Yorum Yap