Protez Saç

Kemoterapi Saç DökülmesiKemoterapide Saç Dökülmesi

Kemoterapi esnasında alınan ilaçlar niteliklerinden dolayı kanser hücreleriyle savaşırken bir yandan da olumsuz ölçüde saç hücrelerini de etkiler.Bu nedenle saçlarınız dökülebilir. Kemoterapi sürecinde saç dökülmesi görünen en sık yan etkilerdendir. Bunun dışında vücuttaki diğer kıllarda (Kaş,kirpik,sakal,kol,bacak) dökülme meydana gelebilir.

Ancak ilk Kemoterapi alımından sonra dökülmeler ne yazık ki saçlardan başlar.

Kemoterapi alınan dönemde saç derisi hassaslaşır.Bu sebepten ötürü dış etkenlere karşı korumaya yönelik önlemler almak gerekir.Bu süreçte PERUK kullanımı gibi yanlış bir bilgi önünüze çıkmış olabilir.Kemoterapi Saç DökülmesiTedavi gören hastaların alınan ilaçlar nedeniyle kendilerini rahat hissetmeleri gerekmektedir.Dolayısıyla Peruklar bu tür ihtiyaçları karşılayamamaktadır.Peruklar;Kafa derisinde aşırı kaşıntı,kızarıklık,kafada ağırlık hissiyatı,yana kaymalar,kafadan çıkmalar,doğal saç görüntüsü sağlayamama, kafanızdayken duş alamama gibi sorunlar yaratarak dilediğinizce kullanamayacağınız,rahatsızlık verici materyaldir.Oysaki sizler için özel tasarlanan ve birçok doktorun tavsiye ettiği ‘’Medikal Saç’’ tüm bu sorunların önüne geçmiş bir sistem olup,hafifliği ve konforunun yanı sıra kafanızdan çıkartmadan kullanabileceğiniz,saçlarınızla duş alabileceğiniz, fön çektirip toplayabileceğiniz,hatta denize dahi girebileceğiniz kimsenin fark edemeyeceği emsalsiz bir sistemdir.

 

Bu süreçte size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kemoterapi sürecinde doktorunuz saçınızın dökülme ihtimalini dile getirdikten sonra merkezimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir.Uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonrasında saç yapınız,istenilen uzunluk ve renk tespitiniz yapılıp,sizler için özel üretilecek olan ’’Medikal Saç’ için 2-3 hafta hazırlık aşamasını beklemeniz gerekmektedir.Bu süreci göz ardı etmemek ve saç dökülmenizin başlamadan müdahale edebilmemiz açısından saçınızın döküleceği bilgisine sahip olduğunuz zamanlarda merkezimizden ilk fırsatta randevu almanız çok önemlidir.

Saçlardaki dökülme sizi ruhsal açıdan rahatsız edebilir.Birçok kemoterapi hastası bundan üzüntü duyar.Bu duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin.’’Medikal Saç‘’ ile tanışıp,bu deneyimi yaşayan kişilerle konuşmak sizi rahatlatacaktır.

Unutmayınız  !!! kanser üstesinden gelinebilecek bir hastalık olup moral bu konudaki en büyük desteğiniz olacaktır. New Hair kemoterapide dökülen saçlarınızın yerine size yeni saçlar veriyor.