Liken Planopilaris

Nedeni tam olarak bilinmemesine rağmen yanlış beslenme, yoğun stres, sıkıntı, travma durumları Liken Planopilaris hastalığının tetikleyicisi olarak bilinmektedir. Çoğu kez kafa derisinde yamalar halinde kalıcı şaç kaybına sebebiyet veren ciddi bir hastalık türüdür. Liken Planopilaris hastalığındaki döküntüler

değişken boyutlarda, kabarık, düzensiz, gri veya beyaz çizgilenmeler halinde kendini gösterir. Özellikle başlangıç döneminde aşırı kaşıntı olabilir. Bu hastalığın tedavisiyse henüz tam olarak bulunabilmiş değildir.

Liken Planopilaris’in merkezinde yuvarlak bir beyazlaşma olabileceği gibi tırnakları ve ağız içini de etkileyebilir. Ağız boşluğundaki yara olmuş bir plak varsa ve bu plak aylarca düzelmiyorsa mutlaka dermatolog tarafından incelenmelidir

Liken Planopilaris’in sebepleri halen bilinemediği gibi araştırmalar ve çalışmalar sonucunda modern tıbbın yakında bu konu hakkında bir çözüme ulaşabilecekleri düşünülüyor. Liken Planopilaris hastaları iki sene ve üzeri bu hastalığı taşıyabilirler. Liken Planopilaris, hastaları kullandıkları kortizon içerikli ilaçlar sayesinde iyileşseler bile, ilacı bıraktıkları an saç dökülmesi devam ederek yinelemeler görünebilir.

Liken Planopilaris hastalığının kesin ve bilinen bir tedavisi yoktur. Ancak dermotologlar tarafından verilen kremler ve losyonlar sorunlu bölgeleri biraz baskılayabilir ve kullanıldığı süreç içerisinde saç dökülmesi azalma gösterebilir.  

LİKEN PLANOPİLARİS HASTALIĞINDAN NASIL KURTULABİLİRSİNİZ?

Bu süreçte saç görüntünüz rahatsızlık boyutuna ulaştıysa ve bu durum artık sizin sosyal hayatınızı olumsuz olarak etkilemeye başlamışsa bu durumdan kurtulmanızın zamanı gelmiştir. Sizler için özel tasarlan, dilediğinizce kullanabileceğiniz, kimsenin fark edemeyeceği ‘’MEDİKAL SAÇ ‘’ sayesinde tüm bu olumsuzlukları bir kenara bırakabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki bu tedavinin en büyük ilacı moraldir. Dolayısıyla kendinizde bunu kusur olarak görmemeniz gerekmektedir. Liken Planopilaris hastaları için herhangi cerrahi bir müdahale olmaksızın özel tasarlanmış, saçlandırmaya dönük olan  ‘’MEDİKAL SİSTEM’’ sayesinde kendinizi daha mutlu hisseder, böylelikle tedavi sürecinizi destekleyerek saçsızlık sorununuzu ortadan kaldırmış olursunuz. ‘’MEDİKAL SİSTEM’’  var olan saçlara zarar vermeden ömrünüzün sonuna kadar kullanabileceğiniz, spor yaparken terlediğinizde, denize girdiğinizde saçlarınız ıslandığında ortaya çıkacak seyrekliklerden tamamen kurtulacaksınız. Kimsenin dışarıdan veya temas ile dahi fark edemeyeceği bir sistem olan ‘’MEDİKAL SİSTEM’’ ile tanışmak için en kısa zamanda randevu alınız

Yıllardır saçlandırma üzerine yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan, saçsızlık sorunları yaşayan insanların bu ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik bir sistem olan‘’MEDİKAL SAÇ’’  uygulaması birçok başarılı sonuçlara imza atmış olup,kullanıcılarına emsalsiz bir mutluluk kazandırmıştır.

Sizde hayata dair planlarınızı ertelememek istiyorsanız ‘’MEDİKAL SAÇ’’  ile tanışmak için en kısa zamanda randevu alınız.