Protez saç uygulaması hakkında bilmeniz gerekenlerin en önemlisi, protez saç uygulamasının cerrahi bir yöntem olmadığıdır. Öyle ki, protez saç sayesinden hiçbir tıbbi operasyon gerekmeden kişi yeni ve doğal saçlara kavuşmaktadır.

Protez saç uygulaması kişinin ihtiyacına değişik büyüklüklerde üretilebilmektedir. Bazen küçük bir bölümden oluşabilen protez bazen de bütün kafayı kapsayan ölçülerde bir uygulama olabilmektedir.

Saç protezi kadın, erkek, genç veya yaşlı tarafından sağlıkla ve güvenle kullanılabilmektedir.

Saç dökülmesi, saç seyrelmesi veya kellik durumlarında kişiler doğal insan saçından ve kendilerine uygun şekilde üretilen saç protezlerini kullanarak sorunlarından kurtulabiliyor.

Protez Saç Uygulamalarında Kişisel Seçimler

Protez saç uygulamalarında, saç protezinde kullanacak kişinin kafasına sabitlenmektedir. Protez saç uygulamalarında kişiler saç rengi, şekli ve uzunluğuna kendileri karar veriyor.

Öte yandan kullanıcıların asıl dikkat etmesi gereken unsur saç protezinin, su ve hava geçirgenliğinin olmasıdır. Protez uygulaması sırasında ise, sağlık açısından su bazlı solüsyon kullanılmalı ve kişiler buna da dikkat etmelidir.

Protez saç bakımı da en az iki haftada bir düzenli olarak yapılmalıdır. Protez saç uygulaması, ihtiyaç duyan 12 yaş üstü herkese güvenle yapılabilen bir yöntemdir.

Saç dökülmesi bireylerde birçok farklı nedene bağlı olabilir. Ancak, bu sorunu çözmek isteyen kişiler saç protezi yaptırmak için mutlaka deneyimli merkezlerinden profesyonel destek almalı.

Güvenilir uzmanlar tarafından hazırlanan saç protezleri, çeşitli nedenlere bağlı olarak saçları dökülen kişilerin kullanımı kolay ve %100 doğal saçlara kavuşmasını sağlar.

Protez saç uygulamasında kullanılan sabitleyicilerin kalitesi ise hazırlanan protezin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Protez Saç Uygulaması Nedir?

Saç protezi uygulamasın da kişilerin dikkat etmesi gereken 3 temel aşama; güvenilir, deneyimli ve hijyenik ortamlara sahip merkezlerdir.

Saç protezi uygulamaları farklı aşamalardan oluşmaktadır. İlk aşama ölçülendirmedir. Bu aşamada protez saç uygulamasının en temel adımıdır ve hiçbir hatanın yapılmaması lazım.

Bu aşamada kişide saç bulunmayan bölümler üzerinden yapılan ölçülendirme işleminde sırasında, kişinin yüzü ve kafa yapısı da dikkate alınarak simetrik bir kalıp oluşturulur.

Protez saç uygulamasında kişiye en uygun saç rengi ve saç teli özelliklerine de karar verilir. Saç protezi uygulamasında 2. Adım ise yerleştirmedir.

Uygulamanın başarısı için protezi yerleştirme aşamasında çok dikkat edilmesi gerekiyor. İşlemde son aşama ise tasarımdır.

Protez saç uygulamasının tasarım aşaması ise, kişiye özel hazırlanan ve kafaya sabitlenen saç protezinin bireyin yüz yapısına göre şekillendirilmesi ve kesilmesi işlemlerini kapsar.

Saç Ekiminden Farklı Mı?

Protez saç uygulamalarının saç ekiminden en büyük farkı hiçbir cerrahi veya tıbbi operasyon gereği duyulmaması ve uygulamanın geri dönüşünün olmasıdır. Saç protezi, profesyonel uzmanlar tarafından ve hassas ölçülendirme çalışmaları sonrasında üretilmektedir.

Yüzde yüz insan saçından ve gelişmiş teknik yöntemlerle üretilen saç protezi kullanacak kişiye, özel yapıştırıcılarla ihtiyaç duyduğu saçlı veya saçsız bölgeye güvenle uygulanmaktadır. Protez saç uygulamasında hiç bir yaş uygulanması bulunmamaktadır.

Protez saç uygulaması kullanan kişi sosyal yaşamında hiçbir aktivitesini değiştirmek zorunda kalmaz; sporunu yapabilir, duş alabilir, havuz veya denize de girebilir.

Protez Saç Fiyatları

Protez saç uygulamaları, ihtiyaç duyan farklı cinsiyet ve yaş grubunda olan çoğu kişiye önemli kişisel yaşam konforu sunmaktadır. Bu nedenle, ihtiyacınız olduğunda en ucuz olanı değil konusunda en deneyimli ve güvenilir olan merkezi seçmek gerekiyor.

Yeni yılla birlikte her hizmet ve üründe olduğu üzere protez saç fiyatları uygulamalarında da ufak oranda artışlar oldu. 2020 yılında birçok protez firması fiyatlarına değişen oranlarda zam yaptı.

Bu sektörel zamlarla birlikte protez temizliği fiyatları da 2020 yılı itibariyle 100 TL ila 200 TL arasında seyrediyor.

Bahsi geçen ücrette bantların yenilenmesi, saç kesimi, protez bakımı ve saçsız alının temizliği de dahil.

Protez Saçların Ömrü Ne Kadar?

Protez saç uygulamalarında, saçların ömrü kullanılan ürün ile tercih ettiğiniz modele göre değişmektedir. Öte yanda, sizin saç protezini kullanma yani bakımına gösterdiğiniz özende saç protezinizin ömrünü belirlemektedir.

Aynı ürün kalitesine sahip bir saç protezini bir kişi ortalama 1 -1,5 yıl kullanırken bir başkası özenli bakınla 4-5 yıl kullanabiliyor. Kişinin kullanımı dışında, protez özellikleri de kullanım ömrünü belirleyen özellikler arasındadır.

Natural ve doğal görünümlü ince saç protezleri 1 yıl kadar kullanılabilirken, daha kalın ve sağlam düğüm yöntemi ile hazırlanan protezlerinin kullanım ömrü ise, 3-4 yılı bulabilmektedir.

New Hair, müşterilerine her zaman en iyi ve en kaliteli ürünlerle; güvenle hizmet sunmaktadır. Protez saç yaptırma arayışında olan kişilerin mutlaka bu süreçte ve protez saç bakımı yaptırırken kullanılan malzemelerin marka ve kalitesine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yorum Yap