Sağlıklı ve doğal görünüm kazanmada uygulanan protez saç nedir?

Öncelikle saç teriminin anlamı açıklanacak olursa, saç kafa derisini kaplayan kıl kümelerinin genel adı olarak bilinir. Kafa dersini koruyan ve aynı zamanda estetik görünüm açısından da önem taşıyan bir unsurdur. Büyüme olarak günlük olarak 3-4 mm kadar uzayabilir.

Saç kılları birbirinden bağımsız olduğundan azı saç kıllarının uzama sırasında döküldüğü görülmüştür. Dökülmeler sonucunda tekrar saç yerine gelse de bazen kalıcı olarak kellik sorunu ortaya çıkabilir. Estetik görünüme önem verenler için saç görünümü oldukça önemlidir.

Doğal olarak yerine gelmeyen saçlar için protez saç önerilebilir.

1- Protez Saç

Saç kayıplarından dolayı kendini kötü hisseden insanlar için cerrahi olmayan protez saç ve saç yapıştırma işlemi uygulanmaktadır. Son zamanların sıkça tercih edilen uygulamalarından biri olan protez saç geçici uygulamalar olan peruk, saç ekme ve saç nakli gibi uygulamaların tatminsiz olmasından dolayı tercih edilen bir yöntem olarak kullanılır. Kadınlar için uygun görülen kadın protez saç yapılması gerekir.

2-Saç Dökülmesi Belirtileri Nelerdir? Çözüm İçin Öneriler

Kadınlarda ve erkeklerde görülen başın üst bölgesinde oluşan daha çok erkeklere rastlanılan dökülme şekli kademeli incelme dökülme şekli olarak görülmektedir. Kadınlarda saç çizgisi korunurken erkeklerde M şeklinde çekilip alnın üst çizgisinden başlar. Kellik çözümü içi saç protezi uygulaması önerilebilir.

3-Tam vücut Saç Dökülmeleri

Özellikle kemoterapi gören hastalarda görülmektedir. Kanser ve azı hastalıklar saç dökülmesi probleminin ortaya çıkmasına neden olur. Zamanla bu dökülmeler yeni saçların gelmesiyle düzelebilir. Bilinçli kişilerce yapıştırılması gereken en iyi protez saç uzman kişilerin gözetiminde yapılmalıdır.

4-Protez Saç Modelleri

Saçların dökülmeden sonra yapılan uygulamalarla tekrar doğal görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Kişinin yaşına ve kafa yapısına uygun olan protez saç modelleri yaptırması görünüm açısından kişinin mutlu olmasında katkı sağlar. Saç modellerine ve uygulanacak alana göre protez saç fiyatları değişim gösterebilir.

5- Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal saçlarınıza nasıl değer veriyorsanız protez saç bakımına da değer vermeniz gerekir. Uzun süreli kalıcı olması açısından protez saç ve yapay saç bakımı nasıl yapılır sorusunu merak edenlere öncelikle kozmetik ürünlerin kaliteli olması yönünde tavsiyelerde bulunulabilir. Saçların sağlıksız ürünlerle bakımını yapmak saç protezinin tıpkı doğal saçlar gibi yapısını ve kalitesini bozar. Sağlıklı bir saç protez için saç yapısının iyi biliniyor olması gerekir.

6-Erkek Protez Saç

Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi saç bakımına özen gösterirler. Saçlar erken yaşlarda erkeklerde döküldüğünden bu durum öz güvensizlik olarak erkekte psikolojik etkilere neden olabilir. Sağlıklı bir görünüm için erkek protez saç estetik görünüm açısından protez saç erkek tercih edilecek yöntemlerden biridir.

Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç
Kadınlar için estetik açıdan protez saç uygun bir çözüm olmaktadır

7-Kadın Protez Saç

Kadınların güzelliklerini tamamlayan unsurlardan biri saçlardır. Saç bakımına yeterince önem verilmemesi çevresel ve psikolojik etkenlerden kaynaklı saç dökülmeleri yaşanması muhtemeldir. Kadınlar için estetik açıdan önemli olan saç dökülmelerinde kadın protez saç uygun bir çözüm olmaktadır. Belirli bir bölgede eksilen saçlar yerine saç yapıştırma ile bölgenin güzel görünmesi için protez saç bakımı yapılmalıdır.

8- Saç Dökülmesinde

İlaç ve saçların birçok nedenden dolayı dökülmesine bağlı olarak çeşitli uygulamalardan yararlanmak mümkündür. Doğal bir görünüm sağlayan yapay saç ekimi sayesinde eksilen saçların yerine gelmesi sağlanır. Hastalık nedenine bağlı olarak öncelikle gereken tedavinin yapılması gereklidir. Buna rağmen hala saçlarda dökülme ve eksilme sorunu varsa bölgesel protez saç uygun olarak yapılabilir. Bakımınıza özen gösterirseniz protez saç ömrü o kadar dayanıklı olacaktır.

9-Saçlarınızı Korumaya Yönelik

Aşırı sıcaktan ve kozmetik ürünlere karşı saçlarınızı iyi korumalı ve sağlığına özen göstermelisiniz. Saç yapınıza uygun şampuan ve bam kremlerini sağlıklı saçlar için kullanmak durumundasınız. Doğal görünüme yakın olan uygulama New Hair uygulaması ile sağlıklı güzel saçlar kavuşmanız mümkündür. Doğal görünümde olduğu için protez saç kullananlar kendilerini daha iyi hissetmektedir.

10- Protez Saç Fiyatları

En çok merak edilen konulardan biride saç ekimi yaptıracaklar için protez saç ne kadar sorusudur. Erkek ve kadının yaptırdığı saç ekimi için yapılan işlemlerin fiyatları uygulama süresi ve yapısına göre yapay saç ekimi fiyatları değişim gösterebilir.

Yorum Yap