Bu hastalığın geçmişi olarak 1889 yılında saçlarını tutamlar şeklinde sürekli kopartan bir hastanın incelenmesi sonucu bulunmuş ve başlıca sebebi olarak ruhsal bir bozukluktan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Saç koparma hastalığı – “Trikotillomani ” ortalama başlangıç yaşı 17 olarak bilinmektedir.

Saç Koparma

Ancak daha erken yaşlarda da görülebilmektedir. Bayanlarda erkeklere nazaran daha fazla görülmektedir. Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) kapılmış bireylerde saç koparma öncesinde gerginlik hissederken, saçını koparırken rahatlamanın görüldüğü bir ruhsal davranış bozukluğu olarak tanımlanmıştır.

Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) el alışkanlığı mı?

Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) bazen bilerek, bazen de farkında olmadan saçlarını topaklar halinde yolabilirler. Hastalıkta insan iradesi denilen kavram maalesef ki devre dışı kalmıştır. Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) geriye dönüşü çok zor olan, ciddi saç kayıpları oluşmasına sebebiyet veren bir hastalıktır. Bireyler kendilerine engel olmada aşırı zorluk çekerken, saçsız bir görüntüye sürükleyen bir sürece girerler. Saç koparma hastalığın (Trikotillomani ) dan uzaklaşmak, sigara tiryakisi olan birinin el alışkanlığından kurtulması kadar bazen zor, bazen de çok kolay olabiliyor. Ama sıkıntılı geçen bu süreci şansa bırakmadan atlatılabilecek en kestirme ve kolay yol Medikal Saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşanılan tecrübeler sonucu, saç koparma hastalığı (Trikotillomani )’ye yakalanmış insanların el alışkanlıklarını yavaş yavaş azaltarak, zamanla ortadan kaldıran sonuçlar, Medikal Saç’ın bu hastalıkta ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. El alışkanlığını kaybeden birey, zamanla unutarak bu hastalıktan kurtulacaktır.

Medikal saç ile saç koparma hastalığından kurtulun! 

Saç koparma hastalığın (Trikotillomani ) dan kurtulmak için psikolog hekimlerin tavsiye ettiği MEDİKAL SAÇ sistemi bu süreçte hastaların en çok yardımcısı olmaktadır. Öncelikle saçlı bölgenin tam kafa yapısı çıkartılarak cilde uygulanacak geçici saçlandırma MEDİKAL SAÇ sistemi  , kendi öz saçınızı koparmanızın önüne geçip, bu hastalıktan uzaklaşmanızı her elinizi başınıza attığınızda fazlalaştıracak, zamanla unutturacaktır. Daha ayrıntılı bilgi ve saç koparma hastalığın (Trikotillomani ) dan kurtulmak için ilk fırsatta randevu alınız.

MEDİKAL SAÇ cerrahi bir müdahale gerektirmeyen, saçla ilgili sorunlara %100 kesin sonuç garantisi sunan bir sistemdir.

2000 yılından bu yana birçok insanın saç sorununu çözmüş profesyonel ekibimiz, en yeni teknik olan MEDİKAL SAÇ sistemini uygulamak için sizi bekliyor olacak.

Yorum Yap