New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Pelat

25 Haziran 2020

Pelat (Saçkıran) Hastalığı İçin dikkat etmeniz gerekenleri sizin için bir araya getirdik. Pelat nedir? Saç dökülmesine karşı çözümler nelerdir?

İşte Pelat (Saçkıran) hakkında bilmeniz gerekenler;

Çocuklarda daha sık görülen saç dökülme hastalığının halk dilindeki adı Pelat (Saçkıran) olarak bilinmektedir.

Yer yer dökülme ile başlayan Pelat (Saçkıran) hastalığı, mikrobik etkenlere bağlı olmamakla birlikte bulaşıcı bir özelliği yoktur.

Saçkıran rahatsızlık veren bir çok tarafı vardır. Özellikle de genç yaşta saç kayıpları ile tanışan çocuklar için. Gençler kendilerine olan güvensizlikleri ve çevresindeki insanlardan almış olduğu tepkilerdir.

Bebeklik döneminde saç köklerindeki kıllar ipeksi ve kırılgandır. Böyle olduğundan ilk 6 ay içerisinde saç dökülmeleri normaldir.

Bu süreçten sonra yaşanabilecek saç dökülmeleri sürekli olarak gözlemlenmelidir. Eğer ciddi boyutlarda bir saç dökülme mevcut ise bir an önce önlemleri alınmalıdır.

Pelat (Saçkıran) Hastalığı İçin Lütfen Dikkat!

Bölgesel yama olarak başlayan saç kayıpları önemlidir. Eğer önlem alınmayıp veya yanlış tedavilere maruz kalan çocuklardaki saç dökülmeleri, çok ciddi boyutlara ulaşabilir.

Tüm kafa derisine yayılan vakalarda, Saçkıran hastalığı saç köklerini olumsuz etkilemektedir. Çocuk yaşta geri dönüşü olmayan tamamen saçsız bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verebilir.

Saçkıran hastalığından kurtulmak için;

Saçkıran hastalığı çocukta görünen ruhsal bir bozukluğun dışa vurmasıdır. Bu nedenle öncelikli iş ailelerde başlamaktır.

Çocuklar; iyiyi de kötüyü de çok çabuk bünyesine alır.

saçkıran hastalığı teşhisi konulduğu zamanlarda ebeveynlerin davranışları daha çok önemlidir. Aile içerisindeki davranışlarına her zamankinden daha fazla dikkat etmeleri germektedir.

Çocukla daha fazla ilgilenip, gerekirse çocuğun ruh sağlığını düzeltebilmek adına bir psikolojik bir destek alınmalıdır.

Saçkıran hastalığının en ciddi sıkıntısı saç dökülmesi sorunudur.

Saçkıran sonucu aynada saç kaybını gören çocuk büyük bir üzüntü yaşar. Akranları arasında soyutlanmaya başlar. Bu durum neticesinde olumsuz olan çocuğun psikolojisi git gide daha kötü bir hal almaya başlayacaktır.

saçkıran hastalarının saç dökülmeleri yamalar halinde olacağı için saçların makine yardımıyla kısacık kesilmesi yapılan en büyük hatadır.

Çünkü bu süreçte narin olan çocuk, hastalığı kendi gözünde daha da büyütmeye başlayacaktır. Yaşadığı görsel değişimden ötürü sosyal ilişkilerinde içe dönük bir tavır takınmaya başlayacaktır.

Saçkıran rahatsızlığı için protez saç çözümlerini deneyebilirsiniz.

Saçkıran hastaları nasıl saçlanır?

Çocukların bu tedavide en büyük ilacı moraldir. Dolayısıyla kendinde bir kusur görmemesi gerekmektedir.

saçkıran hastaları için herhangi cerrahi bir müdahale olmaksızın özel tasarlanmış, saçlandırmaya dönük çözümler bulunmaktadır.

MEDİKAL SİSTEMİ sayesinde çocuklar, kendilerini daha mutlu hisseder. Böylelikle tedavi süreci daha kısa zamanda sonlanmış olur.

MEDİKAL SİSTEM, saçkıran hastası çocukların;

– Öz saçına zarar vermeden tedavilerini sonlandırabileceği,

– dilediklerince kullanabileceği,

– akranlarıyla spor yapıp oyunlar oynayabileceği,

– denize girebileceği

yani kısacası günlük faaliyetlerini yerine getirebilecekleri bir uygulamadır. Medikal Saç Sistemi kimsenin dışarıdan fark edemeyeceği bir sistemdir.

MEDİKAL SİSTEM, yıllardır saçlandırma üzerine yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Pelat hastalarının saç sorunlarını önlemeye yönelik bir sistemdir. MEDİKAL SİSTEM uygulaması birçok başarılı sonuçlara imza atmış olup, kullanıcılarına emsalsiz bir mutluluk kazandırmıştır.

Sizde çocuğunuza dair planlarınızı ertelememek ve çocuğunuza bu süreçte destek verin. Hastalığından kısa zamanda kurtulmasını istiyorsanız ‘’MEDİKAL SİSTEM’’ ile tanışmak için en kısa zamanda randevu alınız.

Pelat (Saçkıran) rahatsızlığı ve protez saç çözümleri için Instagram sayfamızdan da öncesi – sonrası resimlerini ve müşteri yorumlarını takip edebilirsiniz. Newhair Instagram sayfasını takip edin.

F