New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Protez Saç

12 Ocak 0202
4

“Protez Saç” nedir? Protez Saç nasıl bir sonuç verir?

Protez Saç fiyatları” ne kadar? Protez Saç ile ilgili bilmeniz gerekenler;

Saç görünüşümüzün önemli bir parçasıdır. Ancak her yaştan kadın ve erkek için “Saç dökülmesi”, son derece büyük bir sorundur. Çünkü saç dökülmüş olması sonucu kel kalmak en son istenilen bir durumdur.

Saç dökülmesi birçok farklı nedenlerle oluşabilir. Ve bu Saç dökülmesi sorunu sonunda kellik başlayabilir. Kellik belirli bir bölge için de oluşabilirken aynı zamanda tüm saç kaybı ile de kellik söz konusu olabilmekte.

Saç dökülmesi yaşayanlar tarafından en çok tercih edilen çözümler arasında Protez Saç yer almaktadır. Saç Ekimi gibi çözümlere oranla daha ön planda bir estetik uygulama olmakta.

Bu konuya daha yakından bakarsak;

 • Protez Saç
 • Saç dökülmesi
 • Kellik,
 • Saç gürleştirme vs gibi durumlarda her yaştan insana ameliyat gerektirmeden uygulanabilen bir çözüm olmakta. Peki, “Protez Saç” nedir, kimlere uygulanır?

Protez Saç nedir?

Uzmanlar tarafından Saç dökülmesi sorunu yaşayan insanlara sunulan estetik “Protez Saç”  uygulamasıdır. Protez Saç uygulaması öncesi öncelikle bir ölçülendirme yapılır.

Kişinin saç problemi değerlendirilerek Protez Saç için ölçüleri alınır. Daha sonra ise yüzde 100 insan saçı dokusundan geliştirilmiş olan Protez Saç uygulanır.

Tüm sağlık kriterlerine uygun olarak hazırlanan saç protezi, özel saç bantları ile yeni yerine sabitlendikten sonra saçsız alanlara veya seyrek saçların olduğu alanlara Protez Saç uygulanır. Protez Saç uygulamalarında tıbbi operasyon gerekmese de tıpkı diş protezi veya lens gibi kullanılır. Ve herhangi bir soruna neden olmaz.

Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

Protez saçları kimlere uygulanır? Saç dökülmesinin nedenine bakılmaksızın Protez Saç uygulaması:

 • (12 yaş üstü) genç
 • yaşlı
 • kadın
 • erkek herkese kolayca uygulanabilmekte.

Protez Saç:

 • Genetik ve Fizyolojik Saç kayıplarında (Alopecia- Androgenetik Alopecia),
 • Kemoterapi veya benzeri tedaviler sonucu yaşanan Saç dökülmelerinde,
 • Saç kıran ve benzeri cilt hastalıkları sonucu yaşanan Saç dökülmelerinde,
 • Yanık ve yaralanmalar sonucunda oluşan saç kayıplarında kullanılabilmekte.

Protez Saç Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

 • Eğer 12 yaşından küçükseniz
 • İleri derecede kronik bir cilt hastalığınız varsa (Egzama gibi)

Bu gibi durumlarda saç protezi uygulaması yapılmamakta.

protez-sac-uygulamasi

Protez Saç %100 insan saçı dokusundan geliştirilmiştir

Ham maddesi nedir?

Protez Saç, %100 insan saçından üretilmektedir.

Gerçek insan saçından üretilen Protez Saç uygulamasında

 • renk
 • dalga
 • uzunluk

kişinin istediği şekilde ve tam da ihtiyacına göre özel olarak tasarlanmakta.

Protez Saç, kişiye özel ve gerçek insan saçından üretildiği için kimse saçın size ait olmadığını anlamaz.

Doğal Saç Görünümü

Protez saç uygulamasından sonrasında takma saç olduğu fark edilmesi mümkün değildir. Protez Saç malzemeleri ince ve hassas oldukları için kesinlikle kafa derisini terletmez. Saçlar, su ve hava geçirgenliği sayesinde konforlu bir kullanım sunmaktadır.

Protez saçın sağladığı faydalar;

 • Yeni bir imaj sağlamaktadır
 • Daha genç bir görünüm kazandırmaktadır
 • İstediğiniz şekil ve uzunlukta olmaktadır
 • Spor yapabilirsiniz
 • Havuz ve denize girebilirsiniz
 • Psikolojik olarak öz güven sağlamaktadır.

Protez Saç ömrü ne kadar? Protez Saç ne kadar dayanır?

Düzenli olarak bakımı yapılan protez saçların ömrü 6 ila 9 ay arasındadır.

Saç Protezi modelleri var mı?

Protez saçlar, yüzünüzün şekline uygun olacak şekilde saç modellerini seçmenize izin veriyor.  Uygulama yapıldıktan sonra istediğiniz şekilde kesip ve şekillendirme imkanına sahip olabilmektesiniz.

Saç Protezi Uygulama Aşamaları

Protez Saç uygulamaları, New Hair gibi deneyimli merkezlerde yapılması gerekiyor. Protez Saç uygulamaları 3 aşamadan oluşmaktadır.

Sağlık koşullarına uygun hijyenik ortamlarda yapılması gereken saç protezi için yapılması gerekli olan aşamalar şunlardır:

 1. Aşama- Ölçülendirme: Protez Saçların en temel aşamasıdır. Bu aşamada kesinlikle sıfır hata olması gerekmektedir.

Protez Saç ölçülendirme işlemi saçın olmadığı yerlerde yapılmaktadır. Saç tasarımı için kişinin yüz ve kafa yapısına uygun kalıp hazırlanır.

Ölçülendirme sürecinde kişinin saç yapısının da belirlenmesi gerekir. Protez Saç yapılacak kişinin ince mi, kalın mı saça sahip olup olmadığı ve en önemlisi saç renginin belirlenmesi gerekir.

 1. Aşama- Yerleştirme: Protez Saç için ölçülendirme aşaması bittikten sonra ölçülendirmenin başarısı bu aşamada belli olur.

Medikal saçın yerleştirilmesi özel olarak üretim

 • – medikal solüsyonlar ve
 • – sabitleyici ürünler kullanılarak hijyenik bir ortamda uzmanlar tarafından medikal malzemeler ile saçın döküldüğü alana uygulanır.
 1. Aşama- Tasarım: Takma saç veya Protez Saç için son aşamayı tasarım aşaması oluşturu ve saç protezleri kişinin yüz yapısına göre bu aşamada şekillendirilir.

New Hair uzmanları tarafından uygulanan Protez Saç sahipleri, medikal saçlarını gerçek saçı gibi kullanabilir.

Protez Saç tasarımı aşaması ile saçsızlık gibi büyük bir problem ortadan kalkar. Bu tasarım aşamasında kişi istediği saç tasarımını yaptırabilmektedir.

Protez Saç Anlaşılır Mı?

Bu soru ilk kez Protez Saç yaptıracak kişiler tarafından akla gelen soru oluyor. Protez Saç, profesyonel ve kalite standartları yüksek merkezler tarafından yapıldığı takdirde üçüncü bir gözün protez saçı fark etmesi mümkün değildir.

Protez Saç Fiyatları

2021 itibariyle dünyada yaşanan olaylar, dolar ve euro gibi döviz fiyatlarını yukarı doğru ivmelenmesine neden oldu. Bu durum özellikle de ithal ürünlerin maliyetlerinde artışa neden oldu. Özel olarak yurt dışından ithal edilen Protez Saç fiyatları da bu artıştan etkilendi. Protez Saç fiyatı artsa da bu olumsuzluklara rağmen New Hair, müşteri sağlığı için kalite ve hizmet standartlarından ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir.

2022 yılı için ortalama Erkek Tipi Saç dökülmesi için Protez Saç fiyatları 400-800 dolar arasında değişiyor. Yüksek kaliteli protez saçlar ile konforlu, kullanım kolaylığına sahip ve doğal saçlara sahip olabilirsiniz.

Erkek Tipi Saç dökülmesi Nedir?

Başın tepe kısmında ve şakak bölgesindeki saçların dökülmesine Erkek tipi Saç dökülmesi denilmektedir.

Zaman içerisinde Saç dökülmesi artar ve şakaklara kadar ilerler. Bu durumun sonunda kişinin tepe kısmında kellik meydana gelir. Saç kaybı sorunun çözümlerinden biri olan Protez Saç uygulaması diğer tekniklere oranla oldukça başarılıdır.

Cerrahi operasyon gerektirmeyen saç protezi, kellik sorununu tamamen ortadan kaldırır.

Özellikle de erkekler tarafından tercih edilen Protez Saç, yerleştirildiği bölgeye yüzde 100 doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Protez Saç bakımı

Protez Saç uygulamasından sonra en önemli süreç Protez Saç bakımı aşamasıdır. Protez Saç bakımı en az Protez Saç uygulama aşamalarında ki kadar dikkat ve özen gerekmektedir.

Kaliteli ve dikkatli yapılan bakımlar, protez saçların kullanım ömrünü uzatır. Ve aynı zamanda Protez Saç kullanma konforunu da artırır.

Protez Saç bakımında kaliteli ürünlerin kullanılması gerekiyor. Kaliteli Protez Saç bakımı ürünleri saçın görselliğini ve konforunu kaybetmeden korunmasını sağlıyor.

Protez Saç Bakımı İçin Bilmeniz Gerekenler;

 • Protez Saç hizmeti alan kişiler, saç bakımlarını Protez Saç merkezlerinde de yaptırabilirler. Ya da kısa bir bakım eğitimi aldıktan kendileri de evlerinde uygulayabilmekte.
 • Protez Saç uygulamalarında, uluslararası sağlık örgütleri tarafından onaylı, medikal bant ve solüsyonlar kullanılmalıdır.
 • Canlı saçınıza uyguladığınız her türlü kozmetik ürünü protez saçlarınızda da uygulayabilirsiniz.
 • Protez saçlarınızda kullanacağınız şampuan, saç kremi, bakım spreyi gibi ürünlerin PH değerleri de önemlidir. Bu tarz ürünleri alırken kalite ve içeriğine özen göstermelisiniz.
 • Protez Saçlar da kullanılan protezlerin hava ve su geçirgenliğinin önemlidir. Bu protezlerin en üst kalitede olması gerekmektedir.

Protez Saç hangi merkezlerde uygulanmalı?

Protez Saç, 12 yaş üstü gençler, yaşlılar, kadınlar ve erkekler için uygulanabilir. Protez Saç uygulamalarında kullanılan

 • kozmetiklerin
 • sabitleyiciler daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için New Hair gibi deneyimli Protez Saç merkezlerinden destek almalısınız.

Erkekler için Protez Saç

Kadınlar kadar erkekler için de estetik kaygıyı ve görsellik çok önemlidir. Bu açıdan gür ve sağlıklı saçlar her zaman erkekler için son derece önemli olmuştur. Sosyal statünün de en belirleyici unsuru olan saçlarda yaşanan sıkıntı veya sorunlar özgüven kaybına neden olabilmektedir. Saç kaybı yaşayan ve kellik sorunu ile karşı karşıya kalan erkekler de Protez Saç yardımı ile bu sorundan hızlıca kurtulabilir.

Kadınlar İçin Protez Saç

Erkekler için saçları ne kadar önemli ise kadınlar içinde saçları bir o kadar önemlidir.

Kadınların en önemli doğal aksesuarı olan saçlarda yaşanan dökülme veya saç kaybı ciddi psikolojik sorunlara neden olabilmekte.

Sağlıklı ve canlı saçlar kadınlarda görünümü ve özgüveni önemli ölçüde etkilemektedir. Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalmış kadınlar için ileri teknoloji ile üretilmiş Protez Saç uygulamaları adeta kurtarıcı rolündedir.

Protez Saç uygulaması, özellikle de kemoterapi sonucu Saç dökülmesi yaşayan kadınlar içinde moral ve motivasyon arttırıcı bir özelliğe sahiptir.

New Hair merkezinde uzmanlarca uygulanan protez saçların dışarıdan bir gözle anlaşılması veya fark edilmesi imkansızdır. Uzman ekipler tarafından kaliteli şekilde uygulanmış Protez Saç yüzde 100 doğal görünüme sahiptir.

Kadınların Sıkça Sorduğu Protez Saç Soruları;

 1. Protez Saç Yaptırmak İçin Saçımı Kazıtmak Zorunda mıyım?

Saçlarınız komple kazıtmak zorunda değilsiniz. Kadın Protez Saç uygulamalarında farklı sistemler uygulanmaktadır.

 1. Bölgesel uygulama yapılabiliyor mu?

Protez Saç hizmetlerinde istediğiniz baş bölgesine protez uygulayabilirsiniz.

 1. Yaptırdıktan Sonra Saçımda Dökülmesi Olur Mu?

Uygulama yapılan kişilerde ekstra bir saç dökülmesi olmaz.

 1. Protez Saç Bakımını Nasıl ve Nerede Yaptırabilirim?

Protez Saç uygulamalarında bakım oldukça önemlidir. Kaliteli bakım protez saçların ömrünü ve konforunu arttırmaktadır. Bunun için önerimiz Protez Saç bakımınızı merkezimizde yaptırmanızdır. Ama dilerseniz kısa bir eğitimden sonra kendiniz de evde yapabilirsiniz.

Kişinin kendi saçlarının bir bölgesinden alınarak Saç dökülmesi sonucu kelleşme yaşanan bölgeye cerrahi operasyonla nakledilme işlemi Saç ekimidir.

Saç ekimi işlemi için Saç dökülmesi yaşanan bölgeye, kelliğe dirençli olan kol, bacak ya da başın arka kısmından bulunan saç kökleri kullanılır. Saç ekimi işlemi ile Protez Saç uygulaması işlemi arasında bir benzerlikleri yoktur. Özellikle kafadaki açıklığın büyük olduğu durumlarda başarılı sonuçlar vermemektedir.

Saç nakli (saç ekimi) süreci sabır isteyen ve uzun bir süreci tanımlar.

Protez Saç Mı, Saç Ekimi Mi?

 • Şeker hastalarına Saç ekimi yapılamazken, Protez Saç uygulaması bu tip sağlık sorunları olan hastalar için uygun bir yöntemdir.
 • Protez Saç herkese uygulanan bir yöntemidir.
 • Kemoterapi gören hastalara da uygulanabilmekte.
 • Protez Saç uygulamalarında istediğiniz gürlükte ve dolgunlukta saça sahip olabilirsiniz.
 • Saç dökülmesi devam eden kişiler için Protez Saç uygulamasında hızlıca bu alanları kapatacak yeni bir saç protezi yaptırılabilmekte.
 • Protez Saç, uygulama süresi saç ekim kadar uzun değildir. Özel tasarım durumlarında en fazla için 3 ay beklersiniz. İstenirse hazır kalıp saç protezi aynı gün de uygulanabilmektedir.
 • Protez Saç, saç ekimi gibi ciddi bir cerrahi işlem gerektirmez. Protez Saç uygulamaları için herhangi cerrahi işlem yapılmaz.
 • Saç ekimi yaptıran birçok kişi sonuçtan memnun olmadığı için Protez Saç uygulamaları tercih etmekte.
 • Protez Saç yaptıran kişi günlük yaşamına hiçbir kısıtlama olmadan devam edebilmektedir.

New Hair ile Protez Saçlandırma

Ülkemizde hızla yaygınlaşmakta olan bir sistemdir. New Hair Protez Saç olarak çağımızın sorunlarına bilimsel çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Çalıştığımız mutlu müşteri sayısını ofislerimize gelerek görebilirsiniz. Protez Saç konusunda en kaliteli hizmeti veren New Hair Protez Saçlandırma merkezi, size en doğal çözümleri sunuyor.

Doğal, belli olmayan Protez Saç ile tüm müşterilerimize memnuniyet garantisi veriyoruz.

Protez Saç fiyatları ve Protez Saç uygulaması için New Hair olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalitemizi ve farkımızı test etmek için ilk fırsatta randevu alınız. Randevu İçin Tıklayın

Bizi ayrıca New Hair Instagram Sayfamızdan da takip edebilirsiniz

4 Yorum

 • Mehmet Kabul 10 Mart 2021 14:06

  Ben Almanya’da yaşayan protez saç taşıyan biriyim… Saç fiyatlarınızı öğrenebilirmiyim?…

  • admin 11 Ocak 2022 11:10

   Merhaba Sayın Mehmet Kabul, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Erkek Saç Protez uygulamalarında New Hair, sektörel başarıları ile sağlıklı ve güvenilir bir marka olduğunu tüm dünyada kanıtlamıştır. Yüksek kalite standartlarında hazırlanmış bir saç protezi kullanıcıya her açıdan konfor ve rahatlık sağlar. Detaylı bilgi almak isteyen herkes +90 212 213 13 50’yi arayabilir veya uzmanlarımızın araması için newhair.com.tr adresindeki iletişim formunu doldurabilir.

 • Erol kalaycı 28 Aralık 2021 11:30

  Merhaba ben erkek kuaförüyım kendi saçımı yaptırmak istiyorum

  • admin 11 Ocak 2022 11:10

   Merhaba Sayın Erol kalaycı, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Detaylı bilgi almak isteyen herkes +90 212 213 13 50’yi arayabilir veya uzmanlarımızın araması için newhair.com.tr adresindeki iletişim formunu doldurabilir.

Yorum Yap