Kadın Protez Saç

Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç

Kadın Saç Protez, özellikle son yıllarda ülkemizde fazlasıyla ilgi ve ihtiyaç duyulan kişisel bakım uygulamaları arasında yer almaktadır. Öyle ki, konu estetik görünümün çok ötesinde. Her toplumda kadınların saçı; yüzyıllardır, hem dişiliğin sembolü hem de sosyal hayatta kadınların  en değerli güzellik değerlerinden biri olma özelliğini koruya gelmiştir.

Kadın Saç Protez, bu nedenle kullanım açısından ihtiyaç duyulması halinde kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Toplumda saçı dökülen bir erkeğin veya saçı azalan bir erkeğin durumu normal karşılar. Fakat, saçı kısmen dökülen veya kel olan bir kadına yönelik toplumsal yaklaşım aynı olmamaktadır. Kısacası, toplum saçı olmayan erkeğe alışık, ancak saçı olmayan kadına değiş demek de mümkün.  Bu nedenle, bir çok farklı nedenden dolayı saçı azalan, saçı dökülen veya kel denilecek oranda saç kaybı yaşayan kadınlar, en kısa sürede bu saç kaybını gidermek istiyor.

Kadın Saç Protez kullanımındaki en yaygın nedenle baktığımızda kötü saç bakımından, saç hastalıklarına veya  sağlık sorunlarına kadar varan farklı durumlar var. Kadın Saç Protez uygulamaları bu sebeple, son yıllarda hem yaygınlaşmış hem de uygulama kaliteleri bakımından değer kazanmıştır.

Saç Protezi  Nedir?

Bu nedenle Kadın Saç Protez, kullanım nedeni ne olursa olsun kullanan kişi için özellikle sosyal açıdan büyük bir özgüven ve rahatlık sağlamaktadır. Aynı şekilde, psikolojik olarak kişinin kendini eksiksiz ve güzel bulması bakımından da önemli bir uygulamadır. Peki, Protez Saçı uygulamasını günümüzdeki bir çok benzer uygulamadan farklı kılan şey nedir? Şöyle ki, Kadın Saç Protez’i  Peruk ve diğer Saç uygulamalarından farklı kılan en önemli şey doğallığı yakalaması bakımından üretim sırasında gerçek insan saçı kullanılması.

Saç Protezi; uygulanacak kişi açısından diğer kozmetik  uygulamalar benzeri,  cerrahi bir uygulama olmadığından hiç bir sağlık riski oluşturmamaktadır. Kalite standartlarına uygun biçimde üretilmiş bir protezin, kullanıcıya hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Saç Protezi uygulanacak  kişinin  talebine göre, istediği şekil, renk ve uzunlukta hazırlanıyor. Protez saçlar, uygulanacak kişideki mevcut  saçlarına hiç bir zarar vermez. Sağlıklı yapılan Protez uygulamalarında, kişinin kafa derisi hava alır ve  ekstra  bir terleme durumu oluşmaz.

Bunun dışında söz konusu insan saçı ile üretilen uygulamalar aynı zamanda Kadın Saç Protez kullanacak kişi için özel olarak tasarlanmaktadır. Bu konuda sektörel haklı bir başarıya sahip olan  Newhair, özellikle önem vermektedir. Uygulamadan önce kişiye  hazırlanacak olan saçlar öncesi; kişinin ihtiyacına göre detaylı bir analiz yapılmaktadır. Bu detaylı çalışma sonucunda Kadın Saç Protez kullanacak kişinin  istediği bölgeye, istediği uzunluk ve modelde protez saç üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu aşamanın ardından saç protez uygulamasına geçilerek, yüzde yüz doğal saçlardan üretilen protez,  özel sabitleyici bant ile saç derisine sabitlenir. Elbette, Kadın Saç Protez uygulamasında, kişi dilediği  zaman saç protezini çıkartabilir.

Saçlar Kadınların En Önemli Aksesuarı

 Herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen saç kaybı sonrasında saç protez uygulaması;  kadın, erkek, genç, yaşlı herkes  açısından kolay ve uygun bir uygulamadır. Sağlık açısından da oldukça güvenli olan bu uygulama hem çok konforlu, hem de uzun ömürlü bir kullanım kolaylığı sunmakta. Günümüzde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan  protez saç uygulaması; genel olarak kadın veya erkek ayrımı olmadan, 12 yaşın sonrası herkes tarafından güvenle kullanılabilen bir uygulamadır.

Saç protez uygulaması; genetik ve çevresel nedenlerden dolayı saç kaybı yaşamış kişiler tarafından kullanılmaktadır. Öte yanda; Troid, Guatr, Kemoterapi ve Radyoterapi tedavileri yada  Saç kıran gibi hastalıklarda  kalıcı veya geçici saç dökülmesi durumunda da kullanılabilmektedir. Aslında saç protez, kullanan kişiye kendi saçları ile günlük hayatta yapabileceği bir çok şeyi kolaylıkla yapmasına olanak sağlar. Mesela, Kadın Saç Protez uygulaması kullanan bir kişi rahatlıkla duş alınabilir, denize veya havuza keyifle girebilir.

Öte yandan yine saç protezi kullanan biri saçlarını rahatlıkla tarayıp şekil verebilir ya da kuaförde saçlarına dilediği gibi fön çektirebilir. Bunun için uygulama öncesi güvenilir bir kuruma saç protezinizi yaptırmış olmanız yeterli. Newhair, Kadın Saç Protez uygulamaları konusunda sektörel başarıları ile bu alandaki sağlıklı ve güvenilir bir marka olarak ön plana çıkmaktadır. Siz veya bir tanıdığınız saç protezi uygulamasına ihtiyaç duyduğunda, bu kozmetik soruna çözüm ararken sağlıklı ve güvenli bir markadan hizmet almayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü; yüksek kalite standartlarında hazırlanmış  bir  saç protezi  kullanıcıya her açıdan konfor ve rahatlık sağlayacaktır.