New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Sıkça Sorulan Sorular

Din açısından sakıncası var mıdır ?
Dinimiz açısından hiç bir sakıncası olmadığını bilmenizin dışında, merkezlerimizde görüşme yapılırken size test yapılacaktır. Bu test sonrası içinizdeki karmaşalardan uzaklaşarak huzurlu olacaksınız.
Kemoterapide saç dökülmelerine çözüm var mı?
Kemoterapi sürecinde kişilerin, fiziki değişimden dolayı tedaviden uzaklaştıklarını veya başka alternatifleri tercih ettiklerini doktorlarımızdan duymaktayız. Bu süreçte özellikle kemoterapi sonucu vücudun vermiş olduğu tepkilerini minimize ettiği, kişiye hastalık psikolojisinden uzaklaştırdığı için, çoğu otorite ve doktorlarımızın en büyük destekçisi olmaktan mutluluk duymaktayız. Çoğu hastamızın “aynaya bakınca kendimi iyi gördüğüm için, tedavide olduğumu ne bana, ne çocuğuma, nede eşime hissettirmediniz” yaklaşımı bu süreçte protez saçın ne kadar doğru bir uygulama olduğunun bir kanıtıdır. Kullanılan materyal çok ince ve gözenekli olduğu için cilde dost ve herhangi zararı bulunmamaktadır. Özellikle hastaların var olan saçları dökülünce kafalarının üşümesinin veya direk terlemeye maruz kalarak hastalanmalarının önüne geçmektedir.
Neden Protez Saç?
Sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak, saç ekimi veya saç çıkartıcı losyonlarla neredeyse imkansızdır. Ama protez saç; kısa vadede en başarılı sonuç alacağınız bir çözümdür. Herhangi cerrahi bir müdahale gerektirmez. Bireyin günlük faaliyetlerini dilediğince yerine getirebileceği, doğal insan saçından üretilen, kullanımı son derecede kolay ve sağlıklı bir uygulamadır. %100 istenilen sonuç elde edilmesi, Protez saçın tercih edilmesindeki en önemli faktördür.
Protez Saç Fiyatları...
New Hair’de sadece en iyisini isteyenlere tasarlanan Protez Saç Sistemi olan “Enjekte Sistemi” yapılmaktadır. 450-500 TL fiyatlandırma yaparak kafaya uyan PERUKLARI BİRAZ SÜSLEYEREK, PROTEZ SAÇ adı altında satış yapan Peruk Firmaları, sektöre büyük zarar vermektedirler. İnsanlar da doğal olarak Protez saç sistemlerden haberdar olmadıkları için yapılan işin sadece bu olabileceğini düşünerek kafalarında PERUK kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Halbuki kişiye özel tasarlanarak, doğallığa ve görüntüye önem veren tüm kalite sevenlerin tercih ettiği New Hair’de 400$ dan başlayan protez saç fiyatları, cazip paket kampanyaları ve sabitlenen kur ile saçsızlığınıza son verin. Bizi tercih etmenizdeki en büyük sebep, Türkiye’nin en profesyonel ekibinin çalışmasını yaptığı Protez Saç Sistemleri ile adım adım saçlanarak kimseye fark ettirmeden kellikten kurtulmanız olacaktır.
Protez saç hangi saç hastalıklarında kullanılır ?
Normal saç dökülmelerinde, Kemoterapi ve Radyoterapi sonucu oluşan saç kayıplarında, Alopesi hastalıklarında, Liken hastalıklarında, Pelat, Trikotillomani gibi Saç koparma hastalıklarında hastaya hem moral, hem de güven verdiği için Bay-Bayan-Çocuk tüm saç kayıplarında kullanılmaktadır.
Protez saç kullanımı süresince nelere dikkat edilmelidir ?
Sadece yapmanız gereken, yeni saçlarınıza nasıl model vereceğiniz üzerinde çalışma yapmanızdır. Seyrek veya saçsız bölgeleri tamamlayacak protez saçın, yüksek kalitede olan insan saçlarından imal edilenleri tercih etmeniz, keyif alacağınız bir kullanımın başlangıcı olacaktır. Çünkü yüksek kalitede imal edilen saç protezleri, cilde dost materyallerden üretildiği gibi gözenekli ve çok ince materyal olarak imal edildiğinden size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Saçınıza sert kuaför fırçaları ile fön çekilmemesi, aşırı sıcak maşa veya fönleri kullanmamanız yeterli olacaktır.
Protez saç kullanımı kolay mıdır ?
Günlük hayatınızda ne yapıyorsanız duş, spor, yüzme ve fön çekme gibi her türlü aktiviteye kısıtlama olmaksızın devam edeceksiniz. Protez saç kullanımından keyif almak için kişisel bakım sürecinizi uzatmayıp, uzmanlarımızın vermiş olduğu bakım periyotlarını aksatmamanız çok önemlidir. Dilerseniz bakım periyotlarını kendiniz yapabilir, dilerseniz merkezlerimize gelerek kuaförlük hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
Protez saç mı , saç ekimi mi ?
Günümüzde kelliğe karşı birçok yöntem uygulanmaktadır. Protez saç ve Saç ekimi ve bu yöntemlerin içindeki en başarılı olanlarıdır. Saç ekimi; kişinin ense ve yan bölgelerinden alınan saçlar ile dökülmüş bölgelere transfer yapılan bir cerrahi uygulamadır. Saç ekiminin başarılı olabilmesi için öncelikle kişinin saç dökülme evresinden uzaklaşması gerekmektedir (18-35 yaş arasında olanların saç dökülme riski devam edeceği için bu yaş aralığında olan kişilere saç ekimi önerilmez) Ekilecek bölge çıplağa yakın seyreklikte olup, alanın çok geniş olmaması gerekmektedir.(En fazla bir avuç içi kadar genişlik olmalıdır) Ekildikten sonra saçlar seyrek olacağı için saçı seven insanların tercih ettiği bir yöntem değildir. Protez saçta ise istenilen saç yoğunluğu beklentilere %100 sonuç vereceği gibi, herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Dökülmüş alan ister ufak bir daire büyüklüğünde, ister hiç saçı kalmayan 7’den 70’e herkesin kullanabileceği en başarılı yöntemdir. Mevcut saç yapınız ve yukarıdaki kıstasları baz alarak Protez Saç mı, Saç Ekimi mi? Kararı siz verin…
Protez saçı kimler yaptırabilir , kimler yaptıramaz ?
Mevcut saç görüntüsünden memnun olmayan, kafa derisinde bölgesel ya da tam saç kaybı yaşayan, sağlık sorunları sonucunda saç kaybı yaşayan her yaş grubundaki kişiye yapılabilir. Ancak estetik bir ürün olduğu için akli bilinci yerinde olmayıp veya kişisel bakımına özen göstermeyen kişilere yapılması uygun değildir.