New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Trikotillomani: Saç Koparma Hastalığı

27 Ağustos 2022

Saç Koparma Hastalığı (Trikotillomani ) 1889 yılında ortaya çıkmıştır. Rahatsızlığın sebebinin ruhsal bir bozukluktan kaynaklandığı tespit edilmiştir.

Saç koparma hastalığı ortalama başlangıç yaşı 17 olarak bilinmektedir.

Saç Koparma Hastalığı

Ancak daha erken yaşlarda da görülebilmektedir. Bayanlarda erkeklere nazaran daha fazla görülmektedir.

Saç koparma hastalığına kapılmış bireyler saç koparma öncesinde gerginlik hissederler. Saçını koparırken rahatlamanın görüldüğü bir ruhsal davranış bozukluğudur.

Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) el alışkanlığı mı?

Bu hastalıkta bazen bilerek, bazen de farkında olmadan saçlarını topaklar halinde yolabilirler.

Hastalıkta insan iradesi denilen kavram maalesef ki devre dışı kalmıştır.

Saç koparma hastalığı (Trikotillomani ) geriye dönüşü çok zor olan, ciddi saç kayıpları oluşmasına sebebiyet veren bir hastalıktır.

Bireyler kendilerine engel olmada aşırı zorluk çekerken, saçsız bir görüntüye sürükleyen bir sürece girerler.

Saç koparma hastalığından uzaklaşmak, sigara tiryakisinin el alışkanlığından kurtulması kadar zordur. Bazen de çok kolay olabiliyor.

Ama sıkıntılı geçen bu süreci şansa bırakmadan atlatılabilecek en kestirme ve kolay yol Medikal Saç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Medikal saç ile saç koparma hastalığı (Trikotillomani)’ye yakalanmış insanların el alışkanlıklarını yavaş yavaş azaltığı görülmüştür. Ve zamanla da ortadan kaldıran sonuçlar belirlenmiştir. Bu da Medikal Saç’ın bu hastalıkta ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.

El alışkanlığını kaybeden birey, zamanla unutarak bu hastalıktan kurtulacaktır.

Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç

Saç Koparma Hastalığı ve ya saç dökülme sorunlarına karşı New Hair Protez saç çözümleri sunuyor.

Medikal saç ile saç koparma hastalığından kurtulun!

MEDİKAL Saçı, saç koparma hastalığından kurtulmak için psikiyatri uzmanı tavsiyesidir. MEDİKAL SAÇ sistemi bu süreçte hastaların en çok yardımcısı olmaktadır.

Medikal Saç Nedir?

MEDİKAL SAÇ sistemi, saçlı bölgenin tam kafa yapısı çıkartılarak cilde uygulanacak geçici saçlandırmadır. MEDİKAL SAÇ sistemi , kendi öz saçınızı koparmanızın önüne geçmenizi sağlar. Bu hastalıktan uzaklaşmanızı her elinizi başınıza attığınızda fazlalaştıracak, zamanla unutturacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi ve saç koparma hastalığın (Trikotillomani ) dan kurtulmak için ilk fırsatta randevu alınız.

MEDİKAL Saç,  cerrahi bir müdahale gerektirmemektedir. Saçla ilgili sorunlara %100 kesin sonuç garantisi sunan bir sistemdir.

New Hair, Saç Koparma Hastalığı (Trikotillomani ) için size çözüm sunuyor.

New Hair, 2000 yılından bu yana birçok insanın saç sorununu çözmüş profesyonel ekibe sahiptir. En yeni teknik olan MEDİKAL SAÇ sistemini uygulamak için sizi bekliyoruz.

New Hair Youtube Hesabından da Öncesi Sonrası Videolarını İzleyebilirsiniz.

F