New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Alopesi

25 Haziran 2020

Alopesi Areata, halk arasında saçkıran ismi ile bilinen bir hastalıktır. Saçkıran (Alopesi areata) saçlı deri, sakal bölgesi, kaşlar, kirpikler ve diğer vücut kıllarının dökülmesine neden olan bir hastalıktır.

Saçkıran (Alopesi areata) neden olur?

Saçkıran (Alopesi areata) vücudun bağışıklık sisteminin kendi hücrelerini yabancı bir hücre olarak algılaması sonucu oluşur.

Saçkıran (Alopesi areata) rahatsılığında bağışıklık sistemi kendine ait insan için önemli olan hücrelerle savaşmaya başlar.

Bu savaştan olumsuz olarak etkilenen kıl köklerindeki lenfosit hücreler normal düzenini değiştirir. Sitokin denilen saç dökülmesine neden olan kimyasallar salgılamaya başlarlar.

Bu durum neticesinde vücutta ve başta kıl yapısında bozulma yaşanıp, dairesel dökülmeler oluşur.

Saçkıran (Alopesi areata) belirtileri nelerdir?

Saçkıran (Alopesi areata) kafa derisi üzerinde dairesel olan dökülmeye neden olur. Saçkıran sakal bölgesinde seyrekliklerin görülmesi şeklinde belirtileri vardır. Bu dökülmede tek bir alan olabileceği gibi birden fazla alanda da dökülme meydana gelebilir.

Alopesi çeşitleri;  

Alopesi Totalis

Kafa derisi üzerindeki saçların neredeyse tamamının dökülmesidir. Yüz kısmında olan kıllarda (sakal, kaş, kirpik) bazı durumlarda dökülme meydana gelmeyebilir.

Alopesi Universalis

Vücutta bulunan tüm saç ve kıl köklerinin dökülmesi anlamına gelir. En az rastlanan bir hastalık türü olmasına karşın, bu hastalığa kapınıldığı takdirde kişiyi sarsıcı bir süreç beklemektedir. Bu hastalığa yakalananlardan biri de ünlü İtalyan hakem Pierluigi Collina’dır.

Saçkıran (Alopesi Areata) İçin Medikal Saç Çözümleri

Alopesi (saçkıran) hastaları, görsel değişiminden ötürü psikolojik bunalım yaşayabilirler. Saç dökülmesi ile hastaların kafa derilerini güneşten olabildiğince korumaları gerekmektedir.

Saç dökülme önleyici losyon veya tedavi içerikli çalışmalar, Alopesi hastaları için pek anlam ifade etmeyebilir.

Bu yüzden en etkili çözüm olan Medikal Saç, Alopesi hastaları için hayati önem taşımaktadır.

Medikal Saç ile saçlanmak mümkündür. Medikal saç, bu zamana kadar yapılan en seçkin saçlanma tekniği olarak otoritelerden tam not almaktadır.

Saçkıran (Alopesi areata) hastalığı için yeni Medikal Saç, saçsızlığı ortadan kaldıran profesyonel bir tekniktir.

2000 yılından bu yana New Hair olarak Alopesi (saçkıran) rahatsızlığını yaşayan kişilere özel çözümler sunuyoruz.

Birçok insanın saç sorununu çözmüş profesyonel bir ekibe sahibiz. En yeni teknik olan MEDİKAL SAÇ sistemini uygulamak için sizi de bekliyoruz.

Kalitemizi ve farkımızı test etmek için ilk fırsatta randevu alınız. Randevu İçin Tıklayın

Alopesi hastalığından muzdarip olan insanların “MEDİKAL SAÇ” ile değişimlerine gelin beraber göz atalım.

Bizi ayrıca New Hair Instagram Sayfamızdan da takip edebilirsiniz