New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Saç Ekimi Mi, Saç Protezi Mi?

30 Ağustos 2022
1

Saç Ekimi” Mi “Saç Protezi” Mi? Özellikle; erkeklerin Saç Dökülmesi için, saç seyrelmesi veya başka bir nedenden dolayı yaşanan saç kayıplarında, karşı karşıya kaldıkları bir sorudur.

Günümüzde, modern hayatın olanakları sayesinde bu sorunun çözümü de oldukça kolay.

Önemli olan kişinin hangi çözüm yolunu izleyeceğine karar vermesidir. Bu arada saç problemleri yalnızca erkeklerde değil, kadınlarda da can sıkıcı boyutlarda olabiliyor.

İnsanlık tarihi süresince büyük bir öneme sahip olan saç, hem kadın hem erkekte güzellik, asalet ve gücün simgesi olmuştur.

Öte yandan, bu toplumsal unsurların dışında saç,  kadın ve erkeklerin hayatında; her toplumda çok değerli olmuştur.

Aynı zamanda saç, psikolojik olarak insanın kendine olan özgüveni açısından da çok önemli bir olgudur. Erkeklerde Saç, kadınlar kadar büyük öneme sahiptir.

Takma Saç

Bu nedenle günümüzde saç problemi yaşayanlar kadın veya erkeklerin büyük bölümü sorunun çözümü için farklı yollara başvuruyor.

Örneğin; Saç Protezi, Yapay Saç, Protez Saç, Peruk Saç veya Takma Saç Erkek gibi çözümlere başvuruyor. Kişiler çözüm noktasında en popüler yöntemlerden olan Protez Saç mı? Saç Ekimi mi?  Seçenekleri arasında kalmaktadır.

Çünkü, konunun uzmanı olan kişilerin bu alandaki çözüm tercihleri ve danışanlara önermeli farklı olabiliyor

. Örneğin, bazı uzmanlar saç dökülmesi probleminde danışanlarına erkek veya Kadın Saç Ekimi uygulamasının daha doğru bir çözüm olduğunu söylerken bazı uzmanlar ise, saç dökülmesi sorununda en iyi çözüm yolunun protez saç olduğu görüşünde.

Saç Protezi

Uzmanların Saç Protezi çözüm yaklaşımında, iki farklı görüşe sahip olmaları doğal olarak danışanları da çoğu zaman kararsız bırakabiliyor.

Saç, hem güzellik hem de özgüven anlamında sosyal açıdan insana önemli bir motivasyon sağlamaktadır. Saç kaybı yaşayan kişi kadın veya erkek olsun, sosyal hayatta kendini doğal olarak mutsuz hisseder.

Saç Tedavisi, bu nedenle, saç kaybı yaşayan birey bir an önce bu sorundan kurtulmak için çözüm arayışına girer. Elbette, bu bireylerin yakınları veya arkadaşları farklı görüş tutum içinde olabilirler.

Önemli olan sorunu yaşayanın, Saç Ektirme sırasında nasıl bir çözümle mutlu olacağına karar verip uygulamasıdır.

Saç kaybı olmayan bireylerin, çoğu zaman kişinin saç kaybını önemsiz ve çözüm arayışını da gereksiz görmesi bundan kaynaklanmaktadır.

Saç GürleştirmeBu nedenle saç kaybı olan bireylerin Saçı Gürleştiren çözüm arayışı sürecinde, çevredekilerindeki olumsuz düşüncelerinden etkilenmemesi de çok önemlidir.

Öyle ki, etrafta olup da saç dökülmesi sorunu yaşamayan bireylerin, bu sorunu yaşayan kadın veya erkeğin hissettiği psikoloji veya mutsuzluğu bilmesi mümkün değil.

Sanılanın aksine saçsızlık sorunu erkekler tarafından, dışarıdan iyi görünmenin önünde duran büyük bir engel olarak görülüyor. Bu nedenle dökülmüş veya seyrelmiş saçları olan erkekler, kendini daha yaşlı ve büyük oranda özgüvensiz hissediyor.

Saç kaybı olan bireylerin çözüm arayışı sırasında Saç Ekimi Mi Saç Protezi Mi? Sorusu o nedenle çok yadırganmamalı.

Protez Saç Modelleri

Protez Saç Modelleri konusunda başkaları saç ektirme ya da protez saç yaptırma konusunda olumsuz görüş belirtse de kişi kendini nasıl rahat, güzel, özgüvenli ve mutlu hissediyorsa; çözüm tercihini de o yönde özgürce yapmalıdır.

Seyrek Saç Ekimi sırasında asıl olan bireyin tercih ettiği çözümle yaşayacağı değişimden kendini hissedeceğidir. Mesela, saç dökülmesinde çözüm olarak birçok etkili ve farklı yöntem uygulanıyor.

Bu çözümlerden biri de; Saç Ektirmek yöntemidir.  Cerrahi bir işlem olan ve kellik sorunu yaşayan bireylerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri de saç ekimi yöntemidir.

Saç kaybı yaşayanların sıklıkla başvurduğu bir diğer yöntem ise, Protez Saç uygulamasıdır. Günümüzde gelişen teknolojinin sağladığı olanaklar sayesinde, kolaylıkla hiç bir cerrahi uygulama gerekmeden saç kaybı yaşayan bireye, kendi saçına en yakın renk ve şekilde modern Saç Protez olarak tasarlanabilmektedir.

Elbette, kullanımı rahat olan bu iki yöntem de birbirinden tamamen ayrı uygulama biçimi ve kullanma yöntemlerine sahiptir.

Saç Ekimi

Günümüzde Saç Ekimi Mi Saç Protezi Mi? Diye, bu iki seçenek arasında kararsız kalan kişilerin sayısı bir hayli fazladır.

Aslında iki çözüm yöntemi de kullanıcısına sunduğu, gerçekçi görsel bakımından en çok tercih edilen çözümler arasında. Ancak, kişiler açısından hem uygulama, hem de kullanım açısından ufakta olsa bazı farklılıklar bulunuyor.

Saç Ekimi günümüzde ilerleyen teknolojinin de yardımı ile kadın veya erkeklerin, saç ve kellik sorunlarına yeni çözüm yaklaşımları sunmaktadır.

Saç Ekimi, cerrahi bir müdahale olduğu için bazı dezavantajları olabiliyor. Mesela, saç problemi olan kişi Saç Ekimi yöntemi tercih ettiğinde bazen kök hücre transferinden sonra dökülme yaşayabiliyor.

Bu olumsuz durumun oluşması halinde Saç Ekimi, yapılan kişide tutunabilen saç kök hücrelerinin az ve seyrek bir görünüm şeklinde ifade ediliyor.

Saç Ekimi, saç protezi

Saç Ekimi ile saç protezi arasındaki farklar

Saç Dökülmesi

Saç Ekimi, sırasında bazen böyle can sıkıcı sonuçlar nedeni ile kişinin istediği saç görünüme kavuşması pek mümkün olmuyor. Durumun düzeltilmesi amacı ile bu uygulamanın üzerine saç simülasyonu yöntemine başvuranların sayısı bir hayli fazladır.

Saç Ekimi, yaptırmak isteyen kişi için bu olumsuz durum, hem maddi açıdan hem de zaman açısından önemli kayıplar meydana getirmektedir. Özellikle, saç problemi olan kişilerin çözüm tercihleri konusunda neden bu kadar kararsız oldukları anlaşılıyor.

Sonuç olarak; Saç Ekimi, yaptırmak isteyen kişiler işlemin hem cerrahi bir müdahale olması hem de istenilen saç oranının tutmaması ihtimali nedeni ile ciddi çekinceler yaşamaktadır.

Öte yandan; Saç Protezi seçeneğinde ise, saç problemi olan kişi işlem sonunda nasıl bir sonuçla karşılaşacağını kesin olarak bilmektedir.

Saç Protezi uygulaması

Saç Ekimi ve Saç Protezi arasındaki temel farklılık; Saç ekimi, temel olarak cerrahi bir müdahale iken, Saç Protezi uygulaması ise, kişi acı veya ağrı duymadan uygulanan bir çözümdür.

Saç problemi yaşayan kişinin her şeye rağmen, bu yöntemler arasından kendine en uygun olan uygulamayı tercih etmesi en doğrusu çözüm olacaktır.

Çünkü bu gibi sorunların çözümü noktasında kişilerin hem fizyolojik hem de psikolojik olarak, avantaj ve dezavantajları kapsamlı değerlendirmesi gerekir.

Çözüm yolları, doğru bakış açısı ve gerçekçi bir yaklaşımla ele alınırsa, kişi hem maddi hem de manevi kayıplardan büyük ölçüde kurtulacaktır.

Saç Ekim Merkezi güvenilir ve işinde uzman kişiler tarafından hizmet veriyor ise, Saç Ekimi Tedavisi mutlu şekilde sonuçlanabiliyor.

Saç Ekimi Tedavisi

Böylece, Ekim Tedavisi güvenilir Ekim Merkezi tarafından yapıldığında kişi istediği sonu elde ediyor.

Ekim Tedavisi yapıldıktan sonra kişilerin özen göstermesi gereken bir konuda, bakım periyodlardır. Bu sürecin çok iyi ve düzenli geçirilmesi, başarı oranını da etkilemektedir.

Saç Ekimi Tedavisi konusunda kişilerin kararsız olmasının bir nedeni olan bakım periyodları, Ekim Merkezi uzmanlarınca veya bu konuda eğitim almış deneyimli kişiler tarafından evlerde de mutlaka uygulanmalıdır.

Saç Ekimi Tedavisi yapıldıktan sonra iyileşme sürecinde öncelikli bakım önerileri ise, kişinin kafasına mümkün olduğunca dokunmaması şeklindedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir sorusu; kısaca son yıllarda dünya genelinde saç dökülmesi veya saç kaybı problemi olan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümü şeklinde tanımlanabilir.

Saç Ekimi Nedir şeklindeki soru, aynı zamanda bir çok kişinin de detaylarını merak ettiği bir konudur.

Saç problemi yaşayan kişi Saç Ekimi Tedavisi için güvenilir ve konusunda uzman olan bir Saç Ekim Merkezi ile iletişime geçtikten sonra Saç Ekim konusunda karar almalıdır.

Çünkü, Saç Ekimi Sonrası da kişi için oldukça dikkat edilmesi gereken bir süreci beraberinde getirmektedir. Genel olarak Saç Ekim konusuna bakıldığında Saç Ekim işlemi kişi için küçük bir cerrahi operasyon niteliği taşımaktadır.

Konu bu açıdan ele alındığında Saç Ekim yaptıracak kişinin, uzman ve deneyimli doktorların hizmet verdiği Saç Ekim Merkezi konusunda hassas davranması gerekir.

Saç Ekimi Sonrası Dökülme

Saç Ekiminde, saç problemi yaşayan kişiye modern tıbbi uygulamalarla, konforlu bir şekilde kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı çözüm sunmaktadır.

Saç Ekim Sonrası periyodik bakım ve kurallara uyulması, ekilen saçlardaki başarıyı arttırmaktadır. Saç Ekimi uygulamasının, Protez Saç uygulaması ile hiç bir benzerliği bulunmamaktadır.

Saç Ekimi Sonrası; baştaki saçsız bölgenin büyük olması veya güçlü saç kök hücresi olmayan kişilerde sonuçlar bazen istenilen başarıyı vermiyor.

Saç Ekimi uygulaması sonrası temel olarak sabır isteyen uzun bir süreçten oluşuyor.

Kişinin, bu süreçte uyulması gereken kurallara uyması ve periyodik bakımlarını aksatmadan Saç Ekim Merkezi bünyesinde yaptırması gerekiyor.

Protez Saç Ömrü

Bütün bu sıkıntılı ve yorucu sürece rağmen, Saç Ekimi uygulamasının, Protez Saç uygulamasına kıyasla daha fazla avantajları bulunmaktadır.

Saç Ekimi Tedavisi yaptıran kişi Ekim uygulaması başarılı olduğunda, saçını ömür boyu kullanma şansına sahip oluyor. Oysa Protez Saç ortalama 2 yılda bir değiştirilmelidir.

Protez Saç uygulamasında saç uzunluğu belli bir uzunlukta iken, Saç Ekimi uygulamasında ise, kişi saçını istediği kadar uzatma şansına sahiptir.

Protez Saç uygulamasında, kullanılan malzemeye göre doğallık farklı olurken, Saç Ekimi uygulamasında çıkan saç kişinin kendi saçı olacağından tamamen doğal olmaktadır.

Protez Saç Kadın

Diğer bir deyişle; Saç Ekiminde kullanılan malzeme kişinin kendi saç kökleri iken, Protez Saç uygulamasında ise, yapay malzeme veya insan saçı dokusu kullanılmaktadır.

Kadınlara Saç Ekilir mi; Bayanlarda Saç Ekimi uygulaması, kendine has özellikler kapsamında yapılabiliyor.

Böylece, seyrelme veya bölgesel açılma gibi saç problemi yaşayan Kadınlarda Saç Ekimi avantajından kolayca yararlanabiliyor.

Öte yandan, genel olarak kadınlar saç problemlerini daha geleneksel olan; Çıt Çıt, Takma Saç Çıt Çıt, Çıt Çıt Saç ve Çıt Çıt Saçlar ile çözme eğiliminde oluyorlar.

Protez Saç Nedir

Protez Saç Nedir; saç problemi yaşayan kişiler için ölçümlendirme yapılarak ve %100 insan saçı dokusundan veya yapay maddelerden geliştirilen, saçsız veya az saçlı bölgeye yerleştirilip şekillendirilmesidir.

Protez Saç, saç problemi olan kişiler için Protez Saç Erkek ve Kadın Protez Saç şeklinde özel teknik yöntemlerle sağlık kurallarına uygun biçimde üretilmektedir.

Saç Protezi özel yapıştırıcılarla, Saç Ekimi uygulaması ya da saç probleminin çözümü için uzun süre beklemek istemeyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Saç Ekimine Son yani; Saç Protezi uygulamasının Saç Ekimi uygulamasına kıyasla çok sayıda önemli avantajı bulunmaktadır.

Mesela, Protez Saç;  saç problemi olan kişi için Protez Saç Erkek ve Kadın Protez Saç olarak saç rengine en yakın renkte, istenilen yoğunlukta ve istenilen uzunlukta üretilebilmektedir.

Protez Saç Bakımı

Protez Saç Kullananlar, sosyal yaşantılarında her ortamda rahat eder ve günlük hayatlarını sürdürür.

Farklı Protez Saç Modelleri içinden kişinin ihtiyacına uygun şekilde üretilen Protez Saç, saçın yapısına uygun şampuan kullanımı ve özenli bakımla daha uzun ömürlü olabiliyor.

Protez Saç Erkek ve Kadın Protez Saç kişinin ihtiyacına göre, istenilen boyut ve şekilde tasarlanarak şekillendirilmektedir.

Protez Saç uygulaması tıbbi bir müdahale olmadığından, özellikle şeker hastalığı gibi bazı sağlık sorunu yaşayan kişilerde güvenle kullanabilir.

Saç problemi olan kişinin saçına uygun renkte üretilen Protez Saç Erkek ve Kadın Protez Saç doğal görünümü sayesinde kullanıcısına büyük kolaylık ve rahatlık sunmaktadır.

Protez Saç Fiyatları

Protez Saçlı Ünlüler günümüzde azımsanmayacak kadar fazladır. Saç problemi, günümüzde birçok insan için günlük hayatın ayrılmaz bir parçası durumunda.

O nedenle Protez Saçlı Ünlüler özellikle; oyuncu ve müzik sanatçılarının işleri gereği yoğun ışık altında olmaları da saçlarında zamanla ciddi sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır. Ayrıca, bazı için sağlık sorunu yaşayan kişiler de rahatlıkla Protez Saç uygulaması kullanabilir.

En İyi Protez Saç, kişinin ihtiyacına göre ve sağlık koşullarına uygun şekilde üretilendir.

Öte yandan; Protez Saç Fiyatları 2022 yılı için model, kullanılan malzeme ve istenilen özelliklere göre; Protez Saç Fiyatları Erkek, Protez Saç Fiyatları Kadın ve genel olarak Protez Saç Fiyatları farklılık göstermektedir.

Saç Ekimi yaptıran bir kişi ekilen saçların çıkması için uzun bir süre beklemek zorundadır.

New Hair Protez Saç Merkezi

Aynı zamanda Protez Saç uygulamasını tercih eden bir kişinin Protez Saç Merkezine başvurması sonrasında protezine kısa sürede kavuşur.

Saç Ekiminde, cerrahi işlemdir ve kısmen ağrılı bir süreci bulunmasına karşın, Protez Saç uygulamasında kişiye hiç bir cerrahi müdahale yapılmamaktadır.

Saç problemi yaşayanlara Saç Protezi uygulamasını başarı ile sunan New Hair markası, Protez Saç Erkek ve Kadın Protez Saç çözümleri sayesinde kişilerin saçlarına doğal bir görünüm kazandırıyor.

Saç Protez uygulamalarında New Hair, sağlıklı ve güvenilir bir marka olarak sektörde başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Saç problemi yaşadığınızda ve bu sorunun en rahat, en konforlu çözümü için New Hair, birçok kozmetik çözümü ile hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Saç protezi ile ilgili kullanıcı yorumlarını New Hair Instagram sayfasından da takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  • Levent 16 Eylül 2022 10:41

    Saç ektirmekle protez arasında ikilemde kalan biri olarak anlattıklarınızdan sonra galiba protez tercih edeceğim. Detaylı anlatım ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.

Yorum Yap