New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Erkeklerde Saç Dökülmesi Kaç Yaşında Başlar?

16 Temmuz 2023
0

Saç dökülmesi erkekler ve kadınlar için acı vericidir. Saç dökülmesi genellikle genetiktir ve ailede görülürken, zamanında önlem alınırsa saç dökülmesi hasarını gidermek mümkündür. Bu nedenle, New Hair olarak ‘saç dökülmesi kaç yaşında başlar’ sorusunu sizin için yanıtladık. Ayrıca bazı saç kurtarma ipuçlarını ve fikirlerini de paylaşacağız. Okumaya devam etmek!

Erkeklerde Saç Dökülmesi Kaç Yaşında Başlar?

Saç dökülmesine ilişkin genel fikir, yaşlandıkça daha fazla saç kaybedeceğinizdir. Bununla birlikte, saç dökülmesinin erken başladığı dönemler de bulunuyor.

Saç dökülmesinin başladığı geçiş aşamalarını anlayalım:

Gençlerde saç dökülmesi

Saç dökülmesi araştırmaları, erkeklerin saçlarının 15 yaşında kaybetmeye başlayabileceğini belirtiyor. Günümüzde ise giderek daha fazla genç saç dökülmesi ve saç incelmesi sorunu yaşamaya başlıyor.

15 yaşında saç dökülmesi belirtilerini fark ettiyseniz, nedenini öğrenmek için bir dermatoloğa danışmanız en iyisidir. Genç erkek ve kadınların, gençlik yıllarında saç dökülmesinden kurtulma şansları yüksektir.

20’li yaşlarda saç dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesinin yaklaşık %95’i yirmili yaşlarda başlar. Androgenetik alopesi yani genetik yatkınlığı olan bireylerde saç dökülmesi 20’li yaşlarda yaygındır. Androgenetik alopesi, saç dökülmesinin başladığı ve saç büyümesinin durduğu genetik bir durumudur.

Dermatologlar tarafından önerilen ilaçlar bu yaştaki erkeklerde saç hasarını en aza indirebilir. Ancak, herkes yirmili yaşlarda saç dökülmesinden kurtulacak kadar şanslı olmayabilir. Ciddi saç sorunu olan erkekler için, saç uzmanları cerrahi olmayan protez saç uygulamasını öneriyor.

30’lu yaşlarda ve sonrasında saç dökülmesi

Erkekler 30’lu yaşlarına geldiklerinde, kellik sorunu yaşama durumu %25’tir. 50’li yaşlarına geldiğinde ise erkekler de saç dökülmesi ihtimali iki katına çıkar. Nüfusun yaklaşık üçte ikisi ya keldir ya da 60 yaşına kadar saç dökülme sorununa sahiptir.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi 15 yaşında başlayabileceği belirtiliyor

Saç Dökülmesini Önlemenin 7 Kolay Yolu

  1. Sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenme önemlidir. Dengeli ve besleyici bir diyet uygulayarak saçlarınızın güçlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.
  2. Yoga ve meditasyon, stresi azaltmaya yardımcı olarak saç sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilir.
  3. Saçlarınızı ılık suyla yıkamak, saç derinizin doğal yağ dengesini korumaya ve kurumayı önlemeye yardımcı olabilir.
  4. Fön, maşa gibi ısıya maruz kalan işlemlerden ve zararlı kimyasal içeren ürünlerden kaçınarak saçlarınızın yapısını koruyun.
  5. Saç derinize masaj yapmak, kan dolaşımını artırarak saç köklerinin daha sağlıklı olmasına katkı sağlayabilir.
  6. Saç stilinizi sık sık değiştirerek, saçların koparak dökülmesini engellemek için dikkatli olun.
  7. Saç tipinize uygun ve saç dökülmesini önlemeye yönelik ürünleri kullanmak, saçlarınızın sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Unutmayın, saç dökülmesi herkes için normaldir, ancak bu yöntemlerle saç sağlığınızı koruyabilir ve dökülme sorununu azaltabilirsiniz.

Saç Dökülmesi Ne Zaman biter?

Saç, vücudumuzun hassas bir parçasıdır ve küçük hormonal değişikliklerden ve beslenme dengesizliklerinden etkilenir. Bu nedenle dökülen saç miktarı kişiden kişiye değişebilir. Aşırı incelme ve hasar durumunda topikal solüsyonlar ve reçetesiz satılan ilaçlar ile iyileşme neredeyse imkansızdır.

Saç dökülmesinin ileri bir aşamasında olan erkekler için, iyileşme için ameliyatsız protez saç uygulamasını kullanmanızı öneririz. Size neredeyse anında doğal saç sağlayacaktır ve bu da uygun bir fiyata.

Protez saç uygulamaları erkekler için ve kadınlar için özel olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanlarımıza danışmak için New Hair ile iletişime geçin.

Saç Protezi ile ilgili kullanıcı yorumlarını New Hair Instagram sayfasından da takip edebilirsiniz.

Not: Özel tıbbi durumunuz ve tedavileriniz hakkında doktorunuz ile konuşmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu web sitesinde yer alan bilgiler yardımcı ve eğitici olma amaçlıdır, ancak tıbbi tavsiye yerine geçmez

F

Yorum Yap