New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Saç Dökülmesi

8 Temmuz 2020

Saç dökülmesi, insanların çok sık yaşadıkları bir problemdir. Kadın ve Erkeklerde saç dökülmesinin Sebepleri nedir? Saç dökülmesi nasıl önlenir? Bu sorunu erkek protez saç veya kadın protez saç uygulaması ile çözmek çok kolay.

Saç dökülmesi nedir? Protez saç nasıl bir sonuç verir?

Saç dökülmesi ile ilgili bilmek istedikleriniz ve Protez Saç Çözümleri;

Her insanın zaman zaman mevsim ve sağlık durumuna göre değişen etkenlere bağlı olarak normal ölçüde saç dökülmesi yaşamaktadır.

Ancak, kadın veya erkeğin yaşadığı söz konusu saç dökülmesi endişe verici oranlarda seyrediyorsa bu ciddiye alınması gereken bir sorun haline gelebilir.

Saç dökülmesi, büyüklerde olduğu gibi küçük yaşta olan çocuklarda da ortaya çıkan bir sorundur. Kişide oluşan ve aniden gelişen saç dökülmesi bazen geçici bazen de kalıcı olabiliyor.

Saç dökülmelerinde kesinlikle yanlış beslenme alışkanlıklar ile şok diyetler uygulamalarını masum görmemek gerekiyor.

Mesela, saçların ihtiyaç duyduğu B9,  B7, B12, D vitamini, çinko, demir ve bakır minerallerinin vücuda az alınması veya kesilmesi halinde saçlarda dökülmeye neden olmaktadır.

Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç

Durmayan saç dökülmesi kadınlar içinde büyük problemdir

Saç Dökülmesi Nedir?

Mevsimlere bağlı olan saç dökülmesinin dışındaki diğer dökülme nedenleri arasında; şok diyet, stres, hormonal  değişimler, kötü beslenme veya tedavi amaçlı bazı ilaçlarda bulunuyor.

Bu tür saç dökülme dönemlerinde özellikle kadınlar Saç Gürleştirme amacıyla bir çok farklı uygulamaya başvuruyor.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi kişilerde diyabet, tiroid, anemi ve lupus gibi bir çok hastalıklarında da habercisi olabilir.

Öte yandan, bu nedenlerin dışında kalıcı saç dökülmeleri ise, genellikle genetik kökenli olmaktadır. Kısacası saç sağlığı, vücut sağlığı ile yakından ilgili.

Düzenli ve sağlıklı bir yaşam, aynı zamanda kişi için sağlıklı ve gür saçlar anlamına da gelmektedir.

Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç

Aşırı saç dökülmesi kadın ve erkekler için önemli bir sorundur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Bir de özellikle erkeklerde yaygın görülen saç dökülmesi vardır, buna da erkek tipi kellik deniliyor. Bu tip saç dökülmesi genellikle kalıtsaldır.

Erkekleri etkileyen  nedenler arasında ise,  yetersiz beslenme ve stresi  de saç dökülmesinde önemli bir etken olarak sayabiliriz.

Erkek tipi saç dökülmelerinde kişilerin kullanacakları şampuanın mutlaka  Saw Palmetto ve biotin içermesi ile  şampuanı ıslak saça uygulanması gerekmektedir.

Saç Kıran Tipi Saç Dökülmesi

Saçkıran veya diğer adı ile Alopesi Areata; kişinin saçında aniden çıkan değişik çaplarda, birkaç  yuvarlak ve tamamen saçsız bölge ile karakterize olan bir saç hastalığıdır.

Bu hastalık aynı zamanda  halk arasında “saçkıran” adı ile bilinmektedir.

Bilinenin aksine saç kıran her hangi bir mantar hastalığı olmadığı gibi bulaşıcı da değildir.

Saç dışında, erkeklerde sakal bölgesinde de görüle saç kıran ortalama, birkaç  ay veya 1  yıl içinde tedaviye olumlu cevap veriyor.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi, ister kadında olsun ister erkekte; psikolojik olarak büyük sıkıntıya neden olur.

Saç dökülme nedenleri araştırılırken çok dikkatli olmak gerekir çünkü; her saç dökülmesi kişiye özel nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Saç kaybında tek ortak nokta ise, kişi açısından moral bozucu bir durum olmasıdır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda ortaya çıkan saç dökülmeleri geçici olmakla beraber bir çok farklı nedene bağlı olabiliyor.

Kadınların yaşadığı saç dökülmelerinin altındaki nedenler arasında;  hormonal değişimler, yanlış saç bakım uygulamaları, polistik over sendromu, anemi, tiroid, şok diyetler ve doğum kontrol hapları yer almaktadır.

Bu açıdan kadınlarda görülen saç dökülmeleri, farklı ilaç tedavileri ile çözüme kavuşmaktadır. Kadınlarda özellikle doğum sonra ortaya çıkan saç dökülmeleri de bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Eğer genetik kökenli bir saç dökülmesi yaşanıyorsa, erkek veya kadında olsun bunu önlemek mümkün olmamaktadır. Fakat geçici  olan saç dökülmesi yaşanıyorsa, bunu azaltmak için bazı önlemler alınabilir.

Mesela, saç dökülmesi yaşayanların sağlıklı beslenmesi, yeterli miktarda demir, çinko ve B vitaminlerini alması, sigara ve alkol kullanımını bırakması, saçın zorlanarak-hırpalanarak bükülmemesi, saçı zorlayan örgü, topuz veya at kuyruğundan  kaçınmak gerekir.

Protez Saç

Bütün çözüm yolları ve özene rağmen, kişide saç kaybı oluşmuşsa, bu sorunu erkek protez saç veya kadın protez saç uygulaması ile çözmek çok kolay.

Sosyal, iş ve özel hayatta insanın kendine olan özgüvenini arttıran unsurdur.

Saç protezi, kişinin ihtiyaç duyduğu oranda saçsız ya da seyrek olan istediği bölgeye uygulanarak doğal bir şekilde biçimlendirilmektedir. protez saç fiyatları kadın veya protez saç fiyatları erkek için değişmekle beraber, oldukça ekonomik ve ulaşılabilir rakamlardan oluşmaktadır.

Protez saç uygulamalarının hepsi New Hair’de yüzde 100 insan saçı kullanılarak, özel doku ve gelişmiş teknik yöntemlerle ve güven içinde saç protezine ihtiyaç duyan kişiye özel üretilmektedir.

Saç dökülmesi ve protez saç için New Hair ile iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz New Hair Facebook sayfamızdan da bizi takip edebilirsiniz.