Protez saç , günümüzde çok yaygı olmakla birlikte hala merak edilen bir çok yönü bulunan bir uygulamadır. Protez saç, herhangi bir nedenden dolayı saç dökülmesi yaşayan kadın veya erkeğin, sorunlu bölgeye yüzde 100 insan saçından ve kişi için özel üretilen bir saç tabakası olarak tanımlanabilir. Protez Saç Uygulaması, cerrahi bir uygulama içermez ve en az 10 yıl daha genç görünmenizi sağlar.

Protez Saç Nedir? 

Günümüzde modern hayatın olumsuz yaşam koşulları veya sağlık sorunları nedeni ile hassaslaşan saçlar, kısa zamanda kadın veya erkekte geri dönüşü olmayan saç dökülmesi yaşanmasına neden olmakta. Saç, kişinin cinsiyeti veya yaşı ne olursa olsun; sahip olduğu en önemli değerlerdendir. Bu nedenle saç azalması, saç dökülmesi veya saç seyrelmesi kişiler tarafından vakit geçirmeden telafi edilmeye çalışılan önemli bir sorundur.

Bunun için modern hayatın bu konuda sunduğu Protez Saç Uygulaması, gerek kadınlar gerekse erkekler tarafından ihtiyaç duyulması halinde güvenle tercih edilen bir çözümdür. Uygulama sırasında saç kaybı yaşayan kişinin sorun yaşadığı saç bölgesi için aynı ölçülerde ve yüzde 100 insan saçından, kendi saç özelliklerine uygun saç protezi hazırlanır Saç protezi, genelde ince file tabaka üzerine özenle işlenerek hazırlanmaktadır. İnsan cildi ile uyumlu olan Protez Saç, yüzde 100 insan saçı ile hazırlandığından kullanan kişide doğal bir görünüm sağlar.
Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç
Protez Saç İhtiyacınıza Göre Belirlenir

İhtiyacınıza Göre Protez Saç

Protez saç, kişinin ihtiyacına ve saç özelliğine göre; görünüş, estetik ve imaj açısından en uygun biçimde hazırlanarak uygulanır. Öte yandan; protez saç fiyatları kadın ve protez saç erkek için değişmekle beraber oldukça ekonomik ve ulaşılabilir fiyatlardan oluşmaktadır. Protez Saç uygulama sonrasında kişi istediği saçlı görünümü ile sosyal, iş ve özel yaşamına daha özgüvenli bir şekilde devam eder. Aynı zamanda Protez Saç, oldukça ekonomikti ve sağlınıza zarar vermez; gözenekli ve hava geçirgen alt yapı sayesinde altta uzayan saçlar sağlıkla uzamayı sürdürür.

Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

Protez Saç Uygulaması, kadın veya erkekte herhangi bir nedenden dolayı kısmen seyrelmiş ya da saçı tamamen dökülmüş her yaştan kişiye rahatlıkla ve güvenle uygulanabilmektedir. Protez Saç Uygulaması, medikal bir uygulama olmadığından herhangi bir cerrahi müdahale de söz konusu olmadığından oldukça güvenli bir işlemdir. Hatta, Kemoterapi Saç Dökülmesi ile Radyoterapi Saç Dökülmesi  yaşayan kişiler geçici saç kaybı sonrasında güvenle uygulanan protez saç, iyileşme sürecinde yüksek moral ve motivasyon sağlamaktadır.

Protez Saç Kimlere Önerilmez?

Protez Saç Uygulaması, genelde hijyen kurallarına uyan herkese rahatlıkla yapılmaktadır. Bu uygulamada, göz lensi veya diş protezi kullanımı gibi en önemli konu hijyen kurallarına dikkat etmek. Öte yandan; kronik bir cilt hastalığı olanlar ile küçük yaştaki çocuklara kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına uyma sorumluluğunu taşıyamayacağı için protez saç kullanımı önerilmez.
Protez saç, saç protezi, kemoterapi, saç dökülmesi, medikal saç, saçkıran, kemoterapide saç dökülmesi, Saç gürleştirme, takma saç
Protez Saç Uyfulaması İle Hayalinizdeki Saça Ulaşabilirsiniz

Saç Protezi Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Protez Saç Uygulaması genel olarak iki temel bölümden oluşmaktadır. Bunlardan ilki saçın kendisi diğeri ise, protez saçın alt yapısıdır denilebilir.

Protez Saç Uygulamasında, protez uygulanacak kişi için öncelikle altyapı denilen ve saç kaybı yaşanan bölüm için aynı ölçü ve özelliklerde protez üretilir. Daha sonra insan cildine benzeyen ve gözenekleri olan suni bir deri üzerine, hava ve su geçirgenliğine sahip bir tabaka oluşturulur.

Protez saç için kullanılacak olan saç, kişinin kendi saç özelliklerine uygun şekilde belirlenir. Saç bankasından istenilen standartlardaki saçlar, protez saç için  gözeneklere tek tek ve elle işlenir.

Söz konusu işlem hassasiyetle ve kişinin saçının çıkış yönlerine göre yapılır. Bunun sonucunda protez saç uyguladığında kişide son derece doğal bir görünüm elde edilir.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez Saç Uygulamaları, başkaları tarafından fark edilmez, Protez saçlarınıza istediğiniz modeli uygulayabilir, istediğiniz spor aktivitelerine katılabilirsiniz, denizde ve havuzda da rahatlıkla yüzebilirsiniz.

Protez Saç Uygulamasında kullanım saçın ömrü kullanılan saçların kalitesine ile teknik özelliklerine göre değişmektedir. Saç protezleri, doğru kullanımla saçın ömrü 4-5 yıl dahi olabiliyor.

Protez Saç Uygulaması, günümüzde teknolojinin de  gelişmesiyle geniş bir ürün çeşitliliği yelpazesi  sunmaktadır.

New Hair firması olarak sosyal hayatta, her yaşam stili, beklenti ve bütçeye uygun Protez Saç Uygulama seçeneklerini sağlık kurallarına uygun biçimde ve güvenle sunmaktayız.

Yorum Yap