İnsan hayatında saçların önemli bir yeri vardır. Fiziksel görüntünün tamamlanmasının yanı sıra bireyin çevresiyle olan ilişkilerinde kendini daha rahat hissetmesini sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı ister kadın olsun ister erkek her daim kendine uygun gördüğü, yakıştırdığı saç modelini bulabilmek adına çaba sarf eder.

TAKMA SAÇ NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Bay ve Bayanlarda, saç sorunu yaşanılan bölgeyi, güçlendirmek veya saçlandırmak için yapılan bir uygulamadır.

Kadınlarda “takma saç”; daha uzun veya yoğun gösterebilmek adına kendi saçlarına ek olarak birtakım malzemelerle tutturulan saçlara takma saç denir. Bu şekilde yapılan işlemler;

Boncuk Kaynak Yöntemi ile Takma Saç;

Takma saç yöntemi normal veya kalın telli saçlarda uygulanabilir. Alttaki saçlara boncuk yardımıyla tutturulan takma saçların ağırlıklarından dolayı bu işlem ince telli saçlara yapılamaz. Başlangıçta takma saç yaptıran kişiye güzel bir görüntü sunabilir. Ancak takma saç yapıldığı ilk akşamdan itibaren sıkıntılarını belli eder. Kafada bulunan boncuklardan ötürü rahat bir uyku söz konusu değildir. Kaşıntı ve batma yapabilir kafa derinize baskı yapar. Boncuğun yapısından ötürü zamanla oksitlenme yapar. Kafada ağırlık yapar. Bunun neticesinde baş ağrısının yanı sıra saçların diplerden koparak dökülmesine sebebiyet verir. Boncuk kaynak yöntemi ile yapılan takma saç ortalama 3 ay içerinde yinelenmesi gerekir.

Keratin Kaynak Yöntemi ile Takma Saç;

Zayıf ve ince telli saçlarda uygulanabilir. Altta bulunan saçlara keratinin kaynak makinesiyle eritilip, saç uçlarına birleştirilmesiyle yapılan takma saç işlemidir. Boncuk kaynak yöntemi ile yapılan takma saça göre dışardan belli olması daha zordur. Yapılırken dikkatli olunması gerekir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan ciddi saç kaybına sebebiyet verebilir. Keratin kaynak yöntemi ile takma saç 2,5-3 ay içerisinde değiştirilmesi gerekir. Değişimi esnasında kişiye acı verir. Saç kremi, bakım yağları ve saç maskeleri kullanılamaz. Aşağı doğru yıkama ve fön işlemleri yapılamaz. Kişinin kendine ait saçlarında yıpranma meydana gelir. Keratin kaynak yöntemi ile takma saç yenilenme zamanlarında normalden daha fazla olarak dökülmeler gözlemlenir.

Çıt Çıt Kaynak Yöntemi ile Takma Saç;

Bu yöntemle boncuk kaynak yöntemi ile takma saç benzer niteliktedir. Normal veya kalın telli saçlara uygulanabilir. Bu yöntemi diğer yöntemden ayıran fark çıt çıt özelliğinden dolayı kişinin kendisinin tak çıkar yaparak kullanabilmesidir. Çıt çıt kaynak yöntemi ile takma saç kullanıcısına doğal bir görünüm sağlayamamaktadır. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında fark edilmesi çok kolaydır. Kafada pot bir duruş sergilemektedir. Çıt çıtlar zamanla çıkarıp takılmalarından ötürü tutuculuğunu kaybeder. Takma saç ansızın hiç beklenmedik bir zamanda kişinin kafasından düşebilir. Denizde kullanımı imkansızdır. Rahat bir kullanım imkanı söz konusu değildir.

Erkeklerde takma saç; ise çeşitli sebeplerden ötürü saç kaybı yaşanılan bölgeyi saçlandırmak adına yapılan çalışmalardır. Erkeklerde takma saç olarak en bilineni peruktur. Peruk, gerek kullanım açısından gerekse doğal bir görünüm sağlayamaması nedeniyle son derece kullanışsız ürünlerdir. Bu ürünler sentetikten yapılır. Doğal saçlardaki gibi yıkama, fön çekme söz konusu değildir. Takma saç her an için kafadan düşebilir ve kullanıcısına zor anlar yaşatabilir. Kullanılan alt tabandan dolayı kaşıntıya sebebiyet veren takma saç zamanla kafa derisinde sulanmaların oluşmasına neden olur. Takma saç etraftaki insanlar tarafından rahatlıkla fark edilir.

AĞRISIZ, ZAHMETSİZ VE DOĞAL BİR GÖRÜNTÜ İÇİN;

Yukarıda verilen örnekleri daha önce uygulamış, çevrenizde görmüş veya sonuç vermeyeceğini düşünüyorsanız, istediğiniz uzunlukta, modelde ve renkte sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız,’’ENJEKTE SİSTEM’’ bu isteklerinize cevap verecektir.’’ENJEKTE SİSTEM’’ herhangi cerrahi bir müdahale olmaksızın kişiye özel tasarlanan, kafada ağırlık hissiyatı yaratmayan, tamamen medikal olup kişinin kendi öz saçına zarar vermeyen, dilediğinizce kullanabileceğiniz, duşa girip fön çekebileceğiniz, denize girebileceğiniz, kimsenin fark edemeyeceği bir sistemdir.

Yıllardır saçlandırma üzerine yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan, saç sorunları yaşayan insanların bu ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik bir sistem olan’’ENJEKTE SİSTEM’’ uygulaması birçok başarılı sonuçlara imza atmış olup, kullanıcılarına emsalsiz bir mutluluk kazandırmıştır.

Sizde hayata dair planlarınızı ertelememek ve yeni bir imaja sahip olmak istiyorsanız ’’ENJEKTE SİSTEM’’ ile tanışmak için en kısa zamanda randevu alınız.

Yorum Yap