New Hair

Türkiye'nin En Kaliteli Protez Saç Merkezi

Takma Saç

20 Haziran 2020

Takma Saç nedir? Çıt Çıt Saç nedir? Takma saç nasıl bir sonuç verir?

Takma saç ile ilgili bilmeniz gerekenler ve Çözümleri;

İnsan hayatında saçların önemli bir yeri vardır.

Saçlar, fiziksel görüntünün tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda bireyin çevresiyle olan ilişkilerinde kendini daha rahat hissetmesini sağlarlar.

Kadın olsun ister erkek her daim kendine uygun gördüğü, yakıştırdığı saç modelini bulabilmek adına çaba sarf eder.

TAKMA SAÇ NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Bay ve Bayanlarda, saç sorunu yaşanılan bölgeyi, güçlendirmek veya saçlandırmak için yapılan bir uygulamadır.

Kadınlarda Yapıştırma saç;
Kadınlar, kendi saçlarına ek olarak birtakım malzemelerle tutturulan saçlara takma saç denir.

Bu şekilde yapılan işlemler;

Boncuk Kaynak Yöntemi ile Takma Saç;

Takma saç yöntemi normal veya kalın telli saçlarda uygulanabilir. Alttaki saçlara boncuk yardımıyla tutturulan takma saçların ağırlıklarından dolayı bu işlem ince telli saçlara yapılamaz.

Başlangıçta medikal saç yaptıran kişiye güzel bir görüntü sunabilir. Ancak saç yapıldığı ilk akşamdan itibaren sıkıntılarını belli eder. Kafada bulunan boncuklardan ötürü rahat bir uyku söz konusu değildir.

Kaşıntı ve batma yapabilir kafa derinize baskı yapar. Boncuğun yapısından ötürü zamanla oksitlenme yapar.

Kafada ağırlık yapar. Bunun neticesinde baş ağrısının yanı sıra saçların diplerden koparak dökülmesine sebebiyet verir.

Boncuk kaynak yöntemi ile yapılan takma saç ortalama 3 ay içerinde yinelenmesi gerekir.

Keratin Kaynak Yöntemi;

Takma saç zayıf ve ince telli saçlarda uygulanabilir. Altta bulunan saçlara keratinin kaynak makinesiyle eritilir. Saç uçlarına birleştirilmesiyle yapılan saç işlemidir.

Boncuk kaynak yöntemi ile yapılan takma saça göre dışarıdan belli olması daha zordur. Yapılırken dikkatli olunması gerekir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan ciddi saç kaybına sebebiyet verebilir.

Keratin kaynak yöntemi ile takma saç 2,5-3 ay içerisinde değiştirilmesi gerekir. Değişimi esnasında kişiye acı verir.

Saç kremi, bakım yağları ve saç maskeleri kullanılamaz. Aşağı doğru yıkama ve fön işlemleri yapılamaz. Kişinin kendine ait saçlarında yıpranma meydana gelir.

Keratin kaynak ile takma saç yenilenme zamanlarından daha fazla olarak dökülmeler gözlemlenir.

Çıt Çıt Kaynak Yöntemi ;

Bu yöntemle boncuk kaynak yöntemi ile takma saç benzer niteliktedir. Normal veya kalın telli saçlara uygulanabilir. Bu yöntemi diğer yöntemden ayıran fark çıt çıt özelliğinden dolayı kişinin kendisinin tak çıkar yaparak kullanabilmesidir.

Çıt çıt kaynak yöntemi ile takma saç kullanıcısına doğal bir görünüm sağlayamamaktadır. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında fark edilmesi çok kolaydır.

Kafada pot bir duruş sergilemektedir. Çıt çıtlar zamanla çıkarıp takılmalarından ötürü tutuculuğunu kaybeder.

Takma saç ansızın hiç beklenmedik bir zamanda kişinin kafasından düşebilir. Denizde kullanımı imkansızdır. Rahat bir kullanım imkanı söz konusu değildir.

Erkeklerde takma saç; ise çeşitli sebeplerden ötürü saç kaybı yaşanılan bölgeyi saçlandırmak adına yapılan çalışmalardır.

Erkeklerde takma saç olarak en bilineni peruktur.

Peruk, gerek kullanım açısından gerekse doğal bir görünüm sağlayamaması nedeniyle son derece kullanışsız ürünlerdir. Bu ürünler sentetikten yapılır. Doğal saçlardaki gibi yıkama, fön çekme söz konusu değildir. Takma saç her an için kafadan düşebilir ve kullanıcısına zor anlar yaşatabilir.

Saç zamanla kafa derisinde sulanmaların oluşmasına neden olur.

Takma saç etraftaki insanlar tarafından rahatlıkla fark edilir.

DOĞAL BİR GÖRÜNTÜ İÇİN MEDİKAL SAÇ

Enjekte sistem, bu isteklerinize cevap verecektir. Enjekte sistem, istediğiniz uzunlukta, modelde ve renkte sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

Enjekte sistem de herhangi cerrahi bir müdahale yoktur. Kişiye özel tasarlanır. Kafada ağırlık hissiyatı yaratmaz. Tamamen medikal olup kişinin kendi öz saçına zarar vermez. Dilediğinizce kullanabilirsiniz. Duşa girip fön çekebilirsiniz. Denize girebilirsiniz. Enjekte sistem, kimsenin fark edemeyeceği bir sistemdir.

Enjekte sistem uygulaması birçok başarılı sonuçlara imza atmış olup, kullanıcılarına emsalsiz bir mutluluk kazandırmıştır.

Enjekte sistem ile yeni bir imaja sahip olabilirsiniz. ENJEKTE SİSTEM’’ ile tanışmak için en kısa zamanda randevu alınız.

Kalitemizi ve farkımızı test etmek için ilk fırsatta randevu alınız. Randevu İçin Tıklayın

Bizi ayrıca New Hair Instagram Sayfamızdan da takip edebilirsiniz